Gobzema prāta aptumsums? Esot sastrīdējušies ar Kaimiņu, kuru iespējams izslēgšot no paša dibinātās partijas

Viņš norādīja, ka pašreizējā situācijā rodas jautājums par “KPV LV” šķelšanos, savukārt minēto Gobzema rīcību varētu interpretēt kā apzinātu rīcību ar mērķi pamest “KPV LV”. Viņš skaidroja, ka esošajā situācijā ir vairāki neatbildēti jautājumi, tostarp par Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa sniegto mandātu Gobzemam, jo nav pieejams šī prezidenta lēmuma saturs un tajā var būt teikts jebkas.

Skudra skaidroja, ka Gobzems nerīkojas pretēji Satversmei, jo tur nav teikts, kam jābūt ministriem, taču vienlaikus eksperts norādīja, ka esošais likumiskais regulējums atstāj daudz brīvas vietas interpretācijai. Eksperts gan skeptiski izteicās par Gobzema ieceri samazināt ministriju skaitu, piebilstot, ka ministriju skaits nav noteikts Satversmē, taču ir noteikts Ministru kabineta iekārtas likumā.

Skudra arī skaidroja, ka Satversmē nav noteikts, kāds balsu pārsvars nepieciešams valdības apstiprināšanai, līdz ar to pastāv arī iespēja, ka tiktu apstiprināta valdība, kurai atbalstu paustu tikai, piemēram, 39 deputāti. Šāda situācija būtu iespējama, ja kāda partija izvēlētos boikotēt attiecīgo balsojumu.

Vienlaikus Skudra gan pauda šaubas par to, vai “Saskaņa” atbalstītu Gobzema izveidoto valdību, jo tā viņi nostādītu sevi pret visām pārējām partijām. Komentējot ārkārtas vēlēšanu iespējamību, Skudra norādīja, ka šāda varbūtība nedraud, jo Vējonis ir paziņojis, ka tādas nebūs.

Eksperta ieskatā, Gobzems cenšas apsteigt Vējoņa mēģinājumu aicināt valdību veidot kādam cilvēkam no malas. Skudra uzsvēra, ka Gobzems domā kā jurists, nevis kā politiķis.

Gobzema vēstule portālam Pietiek.com: Arvien vairāk izskatās, ka JKP deputāti meklē ieganstus, lai paši nemaz pozīcijā neatrastos nekad. Viņi mums liek domāt par nemainību. Arī jēdziens ‘konservatīvs’ ir ar vairākām nozīmēm. Viena no tām – ‘konservatīvs’ ir nemainīgs. Es gribu cerēt, ka mēs nepiedzīvojam nemainīgu rīcību – kā Rīgas Domē, kurā JKP ienāca, solot apkarot visus korumpantus (un tas bija pareizi).

Skaļi solot. Skaļi solot izdzenāt /izskaust visus blēžus. Programmu īstenot traucēja tikai tas, ka bija opozīcijā. Nemainīgā stilā JKP ienāca Saeimā. Te katram no JKP deputātiem (tāpat kā visiem) draud ap 3000 eiro alga no nodokļu maksātāju kabatas – vienalga, mainot līdzšinējo politiku, esot pie varas un smagi un nepopulāri strādājot, vai mainoties pašiem vai nemainīgi nemainot. Protams, ikvienam ir viegli bļaustīties no opozīcijas līnijas, saviem vēlētājiem izkarot balto karogu un sakot, ka pie varas ir sliktie, tie līniju otrā pusē esošie. Taču var attaisnot konservatīvas partijas misiju – iestāties par vērtībām un tradīcijām.

Iestāties nevis nemainīgā pozā, bet varas pozīcijā un nemainīgi mērķtiecīgi īstenot programmu. Bet tā gan ir izvēle. Manā valdības iniciatīvā JKP ir iedots viss labākais, lai viņi to varētu. Ir vajadzīga tikai viņu griba.

Citādi es viennozīmīgi uzskatīšu, ka tieši JKP būs manas potenciālās valdības gāzēji, jo, protams, nav tīkami, ka JKP kaut kā par manu valdības iniciatīvu bradā ar netīriem un smagnējiem zābakiem, kaut es pats pirms tam piedāvāju ērtus un baudāmus apavus JKP valdības veidošanas sprintā. Joprojām aicinu JKP līdz sestdienas pulksten 20.00 pārdomāt, esot tuvākajam KPV LV sabiedrotajam.

P.S. Būt Saeimas deputātam vispār ir izcili. Tu aizej uz darbu, kur Tev maksā algu, piešķir auto, ceļojumus, datoru, palīgus, neviens nepārbauda, cik stundas Tu dienā strādā un vai vispār strādā.

Neviens nepārbauda, vai visas darba dienas pavadi strādājot. Un Tev vēl ir tiesības pateikt – es atsakos strādāt, jo man citi šīs darba vietas darbinieki nepatīk kaut kādu iemeslu dēļ. Un Tevi par to vēl sauc par drosmīgu un ļoti principiālu. Jā, un tagad pamēģiniet katrs aiziet uz savu darba vietu un pateikt savam darba devējam, ka nestrādāsiet, jo Jums nepatīk pie blakus galda sēdošais Jānis vai Ilze.

Domāju, ka par šādu principiālu un drosmīgu nostāju Jūsu darba devējs Jums pieliks pie algas un uzslavēs. Man gan līdz šim šķita, ka drosmīgs un principiāls izdarīt darbu ir tas, kas aizaugušu lauku nebaidās nopļaut ar izkapti, nevis gaida, kad darba devējs piešķirs jaunāko kombainu.

loading...