Iedzīvotājiem Beidzot Izmaksās Lielu un Jaunu naudas atbalstu! Ne visiem, bet lūk, kas to tūlīt saņems!

Labklājības ministrija atskatās uz ienākumiem, izdevumiem, atmaksas iespējām, lai noteiktu personas pašreizējo budžetu un izdevumus, kas kopumā norādītu uz visu esošo situāciju, kas saistās ar cilvēku Labklājību un iespējām. Tas ietver arī ģimenes nesenā finansiālā stāvokļa apskatu, lai noteiktu, kā tas ietekmē ģimenes kopumā. Turklāt precizējumi, kas veikti pirms nesen laika, var novērtēt pašreizējos apstākļus un izmeklēt citus ar naudu saistītus jautājumus. Pašlaik galvenais ir paskatīties uz to visu tuvāk un saprast, kā tas viss mainīs esošā brīža situāciju pašiem cilvēkiem. 

Labklājības ministrija 2023.gada budžeta izstrādē plāno iekļaut vairākus piedāvātos pasākumus. Šie pasākumi ietver esošās mājokļu subsīdijas un valsts līdzfinansējumu pašvaldībām. Plānots arī dzīvokļa pabalstu forums, kas ietekmēs kopējo pabalstu ģimeņu saņemšanu. Pārvaldes vadītāja paziņoja, ka par garantēto ienākumu līmeni tiks runāts publiskos forumos. Tas ir labi, jo ienākumu līmenis tiks nodrošināts daudziem iedzīvotājiem, kas pašlaik cīnās, lai apmierinātu savas pamatvajadzības. Ir pienācis laiks paskatīties uz jaunumiem rūpīgāk!

Garantētie minimālie skaitļi tiek doti mājsaimniecībām ar zemākiem ienākumiem. Pēc tam minimālā ienākuma slieksnim tiek pievienots pabalsts atkarībā no mājsaimniecības veida. Darba statistikas birojs norāda, ka vientuļš pensionārs vai invalīds, kurš dzīvo viens, tiks uzskatīts par nošķirtu no citiem. Tādēļ viņu pensijas vai invaliditātes pārbaudēm tiks piemērots koeficients 2,5. Turklāt tas pats noteikums attiecas uz visām mājsaimniecībām, kurās ir pensijas vecuma cilvēki. Tas attiecas arī uz jebkuru pašvaldību, kas dzīvo vienatnē, ja koeficients ir lielāks.

Veinberga precizēja, ka ienākumi zem minimālā garantētā ienākumu līmeņa mājsaimniecībai tiek uzskatīti par zemiem ienākumiem. Šādos gadījumos ienākumiem tiek piemērots modifikators 1,5, vai arī pašvaldības, ja vien tas ir augstāks, līdz ar to konkrētie cipari vēl gala rezultātā var mainīties, taču kopējais aspekta punkts noteikti ir vairāk nekā skaidrs, lai izprastu šī brīža esošo situāciju.

Jāņem vēra arī tas, ka vairāk nekā 25 miljoni Eiro jau tikuši atvēlēti priekš pensionāru ātrākas indeksācijas. Par pārējiem konkrētajiem pabalstiem tiks ziņots tad, kad tie nāks tuvāk, līdz ar to līdz, ko tuvosies jauns pabalsts, tā subsīdijas lielumi uzreiz tiks ziņoti.

loading...