Pēkšņi Paziņotas pavisam Baisas prognozes par Tuvāko nākotni! “Amatpersonas Beidzot paziņo noklusēto”

Pašreizējie apstākļi tiek uzskatīti par nepārtrauktu murgu sakarā ar straujo cenu pieaugumu, kas joprojām ar katru dienu turpinās un tam visam nemaz vēl nav redzamas beigas.  Tuvojas ziema, kas lielo elektrības un apkures rēķinu dēļ daudziem radīs īstu murgu. Nedrīkst aizmirst, ka mums vēl nav pat sākusies kārtīgā rudens sezona, kur tikai aukstums šajā visā iesāksies — nemaz nerunājot par ziemu. Turklāt jāņem vērā, ka tuvākajā nākotnē gaidāma vēl sliktāka situācija. To pierāda ekonomiskie pētījumi un analīze, ko veikušas bankas. 

2008. gada uzplaukuma cenas, kas cēlās ļoti lēni gada garumā, šajā gadā sasniedza tādu pašu līmeni vien pāris mēnešos. Tas tikai parāda, cik brutāla pašlaik ir visa šī situācija.  Šī korekcija kopējo atmosfēru padara diezgan nepanesamu un visiem pamanāmu, cik tiešām traka ir patreizējā situācija. Paredzams, ka vissliktākais notiks rudenī un ziemā; tiek uzskatīts, ka tad var iestāties krīze. Līdz ar to tas ir skāris patērētājus visur pasaulē, arī Latvijā, kur pirktspēja pakāpeniski samazinās. Laiks ķerties klāt pašam galvenajam.

Elektrības, degvielas, siltuma un gāzes izmaksas jau pieaugušas par vairāk nekā 50%. Tomēr korekcija, salīdzinot ar to pašu laiku pērn, ir par 17% lielāka. Salīdzinot ar pagājušo gadu, pārtikas cenas pieauga par vairāk nekā 20%. Degvielas izmaksas pieauga par vairāk nekā 51%, savukārt gāzes izmaksas pieauga vairāk nekā divas reizes. Šīs cenas jau ir neprātīgi augstas; atliek vien brīnīties, kā no šejienes progresēs inflācija vēl tālāk uz priekšu, kad situācija jau tā ir tik ļoti slikta.

Ekonomistu prognozes ir šausmas: viņi sagaida, ka izmaksas dramatiski pieaugs turpinās pieaugt vēl  šajā ziemā un tikai nākamgad situācija varētu sākt uzlaboties, taču tā ir tikai patreizējā prognoze, kas nozīmē, ka nav viennozīmīga nozīme situācijas uzlabošanai. Cilvēki jau paredz šos pieaugumus, kas nozīmē, ka cenu pieaugumi, iespējams, turpināsies. Skumjākais ir tas, ka nav zināms, kad šie pieaugumi varētu beigties, taču cilvēki jau tagad gaida augstākas cenas rudenī un ziemā.

Jaunākās prognozes liecina, ka inflācija šā gada maksimumu sasniegs rudenī. Cenas pieaugs, bet tempi samazināsies nākamgad, kad atkal varētu pieaugt cilvēku pirktspēja. Šobrīd situācija izskatās drūma un cerams, ka drīzumā apstākļi uzlabosies. Pretējā gadījumā cenas būs ārkārtīgi augstas — tiek prognozēts, ka 2022. gada vidējā inflācija būs aptuveni 25% vai pat augstāka.

loading...