Iedzīvotājiem beidzot tiks izmaksāts vēl viens pabalsts! Lūk cik daudz un kurām cilvēku grupām to piešķirs!

Nav noslēpums, ka šobrīd situācija ir tik tiešām ļoti saspringta, tāpēc jādomā par dažāda veida risinājumiem! Līdz ar to, šobrīd analizējot iedzīvotāju konkrētos ienākumus un spēju atmaksāt savus rēķinus Labklājības Ministrija jau skaidri un gaiši ņems vērā pērnajā gadā izstrādāto mājsaimniecīas relatīvo izdevumu budžetu, to paziņoja pati ministrija. Pašlaik gan ir jāsaprot, ka MRI budžets ir ļoti liels vairāku rādītāju kopums, kas izstrādāts, lai varētu novērtēt esošo rīcībpolitikas adekvātumu un lai tas tālāk kalpotu kā atskaites punts. Esošajā situācijā pats svarīgākais ir tas, kā tas tieši ietekmēs pašus cilvēkus un kas no tā visa mainīsies?

Jau tagad ir jāsaprot, ka konkrētais priekšlikums par mājokļa pabalsta piešķiršanu no valsts līdzfinansējuma pašvaldības prasībām ministrija virzīs, kā prioritāro uzdevumu sarakstam 2023. gada budžeta izstrādes procesā. Tajā skaitā arī LM Sociālā darba un sociālās palīdzīas politikas departamena vecākā skaidri norādīja, ka mājokļa pabalsta forumā tiks ietverta arī garantētā minimālā ienākuma sliekšņa summa mājsaimniecībai, kura attiecīgi ietekmēs esošo pabalsta lielumu. Tādā veidā, lai vismaz daļēji varētu kompensēt izdevumus mājokļa pabalstam, garantētā minimālā ienākuma sliekšņa summai būs pievienots konkrēta tipa koeficients atbilstoši mājsaimniecības veidam! Tagad būs iespēja aplūkot kā tas viss darbosies.

Tagad paņemsim vienu piemēru, lai varētu izprast to visu daudz skaidrāk! Tātad atsevišķi dzīvojošai pensijas vecuma personai vai atsevišķi dzīvojošai personai, kurai ir noteikta invaliditāte, tiks piemērots koeficients 2,5 vai arī pašvaldības noteiktais, ja tas būs lielāks. Tālāk mājsaimniecībām, kurā ir tikai pensijas vecuma personas vai personas ar invaliditāti tiks piemērots koeficients 2, vai lielāks, ja to noteiks pašvaldība. Savukārt pārējām mājsaimniecībām noteiktā garantētā minimālā ienākuma summai piemēros koeficients 1,5 vai pašvaldības, ja tas būs lielāks. Izklausās sarežģīti, bet kā iedzīvotājiem izprast konkrēto naudas atbalstu?

Tagad ir jāņem vērā, ka Veinberga jau norādīja, ka esošā gada pirmajos 3 mēnešos mājokļa pabalstam kvalificējušies daudz vairāk cilvēku, nekā tas bija 2021. gada oktobrī, novembrī un decembrī. Līdz ar to ir jāapzinās arī, ka nākamās apkures sezonas cenas būs daudz lielāks, tāpēc LM jau šobrīd paredz iespēju rīcības 6 dažādos soļos : Krietni ātrāka pensiju indeksācija, vienreizējs pabalsts mazo pensiju saņēmējiem, minimālā ienākuma reforma, transporta pabalsts personānm, kurām ir invaliditāte, minimālās algas celšanas un palielināts mājokļa atbalsts.

Jau šobrīd koalīcijā ir panākta vienošanās par krietni agrāku pensijas indeksāciju, kas atbilstoši tiks veikta septembrī un tas ir par vienu mēnesi agrāk, nekā iepriekš bija plānots. Šī veida risinājums valstij izmaksās nedaudz vairāk pat 25 miljoniem, kas ir milzīga summa. Savukārt visi pārējie atbalsti tiks precizēti, kad tie tuvosies pie reālas naudas izmaksas.

loading...