Iemesli, kapēc “Facebook” nav vajadzīgs

Tas aprij tavu laiku

Ir aplēsts vidējais cilvēka pavadītais laiks Facebook vienā dienā, tās ir vidēji 17 minūtes. Tie cilvēki, kuri sociālajā tīklā ir bijuši 10 gadus, kopā ir zaudējuši 40 dienas no savas dzīves tieši Facebook’ā. Tie, kuri pavada aptuveni 1h vai vairāk, vienā dienā sociālajā tīklā, zaudējuši 150 dienas no savas dzīves, komentējot un atzīstoties, ka tev “patīk” citu aktivitātes. Izmanto savu laiku produktīvāk!

Facebook uzmācas tev ar reklāmām

Visiem ir zināms šis gadījums- tev kādā dienā radīja interesi, cik varētu maksāt vidējas klases motorzāģis, kāda veida un tam līdzīgi. Tu savu interesi apmierināji, bet Facebook vēl pēc 6 mēnešiem tev atgādina un cītīgi piedāvā “uzmest aci” vēl kādiem citiem motorzāģu modeļiem.

Tas kaitē tavai veselībai

Šī nav tikai vienkārša mājas lapa, kurā tu vari visiem parādīt, kādā apģērbā tu šodien devies uz darbu vai cik apbrīnojama ir tava “Starbucks” kafijas krūze. Šī mājas lapa ievel tevi savā tīmeklī un neļauj tev aiziet, jo visu laiku kāds tavs paziņa ieliek kādu jaunu ziņojumu, kuru tu, protams, gribi redzēt. Tas liek tev sēdēt neskaitāmas stundas sakņupušam pie sava datora, acis neatraujot. Tā radītās sekas tu sajutīsi tikai vēlāk, bet tu tās sajutīsi.

“Kas vispār ir tie cilvēki?”

Pieaugušam cilvēkam vidējais draugu skaits Facebook’ā ir 338 un visticamāk tikai aptuveni 10% no tiem ir cilvēkam vēl joprojām pazīstami un “aktuāli”. Viņiem ir pavisam citas dzīves, iespējams citos kontinentos, tāpēc tu viņus visdrīzāk, ka mūžā vairs nekad nesatiksi. Sekošana līdzi tādu cilvēku aktivitātēm ir tava laika lieka tērēšana.

“Man neinteresē mans privātums!”

Labi. Tā var būt, ka tev neinteresē, kas notiek ar tavu personīgo informāciju, bet tas visticamāk ir tikai šobrīd, jo viss ko tu ievieto sociālajos tīklos ir brīvi pieejams jebkuram cilvēkam. Jebkurš neģēlis var elementāri uzzināt sīkākās detaļas par tavu dzīvi- dzīvesvietu, biežākās atpūšanās vietas, tuvāko draugu loku, kad tu doties ceļojumos un kad tu būsi atpakaļ.

Reti kuram interesē tava ievietotā informācija

Nevienam tā īsti līdz galam neinteresē, kur tu atrodies, ar ko tu esi, vai kā tu jūties dzerot vīnu ar savu partneri. Tie cilvēki, kuriem interesē tie visticamāk par to tev pajautās un viņi to uzzinās. Mēs visi varam iztikt bez “šokējošiem” video, kuros suns saka, ka mīl tevi. Tu naktīs gulēsi tik pat mierīgi arī tad, ja tu nezināsi, kādai “vajadzētu” būt tavai profesijai un, kurš varētu būt tavs piemērotākais istabas biedrs.  Tādi ieraksti eksistē tikai, tāpēc ka tu ar viņiem dalies un citi nākamie arī ar tiem dalīsies. Tāpēc labāk piecelies no datora un uzaicini draugu uz kafijas krūzi, lai apspriestu jums patiesi interesējošas lietas!

loading...