Iphone glābj dzīvības!

Steisija, mazā puisīša māte, skatījās uzņemtās fotogrāfijas, kurās bija redzams viņas dēlēns un vēl 3 ģimenes bērni. Papētot bildes tuvāk, viņa pamanīja kaut ko dīvainu sava jaunākā dēla acīs. Viena acs zīlīte bija balta.

Satraukusies par šo atklājumu, viņa nekavējoties sazinājās ar mediķiem, kuri vēlāk 20 mēnešus vecajam Zakam diagnosticēja retu slimību retinoblastomu, kas ir iedzimta tīklenes glioma (audzējs), kas attīstās parasti bilaterāli pirms ceturtā mūža gada.

zack

Tagad mazulis tiek ārstēts ar lāzer operāciju un pārdzīvo daudzas ķīmijterapijas, lai samazinātu audzēju.

Mediķi slavēja māti, Steisiju, par viņas vērību un rīcību, jo tagad viņa ir devusi iespēju glābt Zaka redzi un pat dzīvību.

Steisija stāsta: “Kad mēs uzzinājām Zaka diagnozi, mēs bijām satriekti, jo neko tādu negaidījām. Mēs esam ļoti pateicīgi Dievam, ka mums izdevās ievērot ko tādu, kas daudziem varētu šķist kā sīkums, bet šis sīkums iespējams būtu prasījis mūsu dēliņa dzīvību.”

zack2

Vecāki iepriekš bija pamanījuši acs nelielu raustīšanos, bet, kad foto atklājās acu zīlīšu atšķirība, tad vecākiem bija skaidrs, ka kaut kas nav kārtībā un ir jāmeklē mediķu palīdzība.

“Kad mēs nonācām slimnīcā, ārsti mums teica, ka parasti viņu praksē ir daudz lielāki un vairāk attīstījušies audzēji, jo vecāki parasti nepamana audzējus to sākuma stadijā, kā tas ir mūsu gadījumā. Visi uzteic mūsu vecāku vērību un rīcību.” Steisija dalās pieredzē.

Bez vecāku operatīvas rīcības, mazajam Zakam ļoti iespējams nāktos palikt bez acs.

loading...