Izplatās baisa informācija, ka starp Tūkstošiem Baldones Waterfest

Pavisam īsu brīdi pēc Baldonē notikušā un labi zināmā festivāla Baldones Waterfest 2020, sociālajos tīklos ir parādīts video, kuros redzami, kā festivāla apmeklētāji klaji un masveidīgi ignorē distancēšanās noteikumus. Jau pavisam drīz vairākos sociālajos tīklos parādījās informācija par festivāla apmeklētājiem, kuriem tika konstatēta Covid-19 saslimšana un tas ir vairāk, nekā nopietni.

Tagadējā informācija liecina, ka par to, vai Baldones aktīvās atpūtas bāzē notikušajā festivālā norises dienā tikuši pārkāpti Covid-19 sakarā noteiktie ierobežojumi, tagad interesējas arī Latvijas valsts policija.

Aizdomas par iemeslu Covid-19 noteikumu neievērošanai – vairāki sociālā tīkla videoklipi skaidri parādīja, cik daudz cilvēku ir pārpildīti festivālā. Arī sociālo tīklu lietotāji kritizēja redzēto pūļa izklaidi.

Tomēr šajos video plaši izplatījušās baumas par Baldones mūzikas festivāla apmeklētājiem. SPKC: “Nesen inficēto vidū nav neviena festivāla dalībnieka” Jauns.lv

jautāja Slimību kontroles un profilakses centriem (SPKC), vai ir kāda informācija, kas norāda, ka starp pēdējās nedēļās atklātajām infekcijām ir arī tādas, kas saistītas ar Baldone Waterfest 2020.

SPKC apstiprināja, ka līdz šim neviens no jauniem inficētiem cilvēkiem ar Covid-19 nav kļuvis par svētku apmeklētājiem.

“Kopš 12. augusta svētku dalībnieki nav reģistrēti starp aktīvajiem Covid-19 dalībniekiem. SPKC sabiedrisko attiecību eksperte Edīte Tettere informēja: līdz 23. augustam dežūrējošais epidemiologs katru jauno Inficētā persona jautāja par iespējamo dalību Waterfest, kas notika Baldonē no 7. augusta līdz 9. augustam.

SPKC pārstāvis arī paskaidroja: ja svētku dalībnieki tiek atrasti starp inficētajiem, SPKC ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību informēs sabiedrību, ka ir jāuzrauga un jāpārbauda visu svētku dalībnieku veselības stāvoklis atbilstoši viņu veselības stāvoklim.

loading...