Jauna Visaugstākā ēka pasaulē

Jauna-Visaugstaka-eka-1

Kingdom Tower būs visaugstākā ēka pasaulē!

Jauna-Visaugstaka-eka-2

Celtniecība jau ir sākusies un pēc sešiem gadiem Kingdom Tower celtniecība tiks pabeigta. Ēka būs vismaz 1000 metru augsta. Torņa dēļ Džedas lidostais būs jāmaina lidmašīnu nolaišanās trajektorija.

Jauna-Visaugstaka-eka-3

KINGDOM TOWER – Atrašanās vieta : Džeda, Saūda Arābija. Pabeigs 2019. gadā. Augstums : pasūtītājs nevēlas atklāt galīgo augstumu, bet zināms ka megaaugsceltne sniegsies vismaz kilometru augstu. Izmantojums : veikali, biroji, viesnīca un dzīvokļi

Jauna-Visaugstaka-eka-4

1,2 miljardi dolāru, tāda ir pasaules augstākās celtnes tāme. Augstas stiprības betons būs galvenais būvmateriāls. Betonu pirms uzsūknēšanas vajadzīgajā stāvā samaisīs un atdzesēs, lai novērstu tā sacietēšanu garajās caurulēs.

 

59 lifti būs ierīkoti KINGDOM TOWER ēkā. Mūsdienās daudzās augsceltnēs ir divstāvu lifti. Arī pasaules augstākajai celtnei būs daudzstāvu lifts. 550’000 kvadrātmetru ir ēkas kopējā platība.

Jauna-Visaugstaka-eka-6

Balkoni augsceltnēm parasti nemēdz būt. Bet Kingdom Tower to būs daudz. Džedas karstais klimats ļauj lietot balkonus, neņemot vērā nama augstumu, jo tie noēno celtni, līdz ar to svilinošās saules stari to ietekmē daudz mazāk.

Jauna-Visaugstaka-eka-7

Pasaules augstākā skatu platforma būs izvietota 157 stāvā. 630 metru augstumā. Sākumā uz platformas bija iecerēts helikopteru nosēšanās laukums, bet eksperimenti apstiprināja, ka nolaišanās uz tā būtu ārkārtīģi bīstama.

Jauna-Visaugstaka-eka-8

Ēkas pamatne ir burta Y formā, un visi trīs spārni izvietoti 120 grādu leņķī. Viens spārns vērsts uz Meku, otrs uz ziemeļiem. Šāda forma nodrošina vismazāko vēja pretestību un paver labu skatu vairākumam iemītnieku.

Jauna-Visaugstaka-eka-9

156’000 kubikmetru ūdens dienā ēkai piegādās ūdensapgādes uzņēmums. Līgums noslēgts līdz 25 gadiem. Grunts satur senus koraļļu rifus. Pēc ģeotehniskās izpētes šā iemesla dēļ ēkas augstumu vajadzēja samazināt no iecerētajiem 1609 metriem uz aptuveni 1000 metriem.

Jauna-Visaugstaka-eka-10

270 dziļurbtu, ar betonu pildītu pāļu balsta ēku. Tie sniedzas 60-110 metru dziļi zemē. Celtniecība ir sākusies  : 2000.g maijs : tiek veikta pirmā ģeotehniskā izpēte. Ir jāatsakātas no ieceres uzbūvēt jūdzi augstu celtni – grunts to nespēj izturēt. 2010.g.marts : par projektētājiem izvēlas arhitektu biroju Adrian Smith + Gordon Gill Architecture. 2011.g.augusts


Jauna-Visaugstaka-eka-11

Noslēdzot līgumus ar būvuzņēmējiem, paredzot, ka celtniecība ilgs 5 gadus un 3 mēnešus. 2012.g. septembris : finansējums ir atrasts. 2013.g.aprīlis : sākas būvdarbi. Darbi norit trijās maiņās augu diennakti, visu gadu. 2019.g… Kingdom Tower būs uzcelts.

loading...