Kā vislabāk cīnīties ar stresu?

Nepārvērtē sevi un nešauti pašpārmetumos, ja nevari izdarīt visu. Būtiski ir atrast laiku plānošanai un izveidot tādu dienas plānu, lai zinātu, cik daudz darbu reāli var izdarīt. Nereti, protams, darbu ir reāli vairāk nekā laika, un tāpēc svarīgi ir nākamais posms- prioritāšu noteikšana, lai neiztērētu dārgo laiku nebūtiskām lietām, nepaspējot paveikt svarīgāko.

Varbūt tas izklausās neticami, bet cilvēkam pietiek ar 10 minūtēm atpūtas. Tu vari uzlikt modinātāju un pagulēt, vai noklausīties savu mīļāko skaņdarbu. Tikai ievēro, lai šīs minūtes nepārvērstos stundā vai pusstundā, jo tad rezultātā, tas būs izniekots laiks.

Trīs ieteikumi cīņai ar stresu :

1. Izgulies!Ir zināmi gadījumi, kad cilvēkam pietiek ar pāris stundām miega, taču tas ir individuāli. Ja jūtu, ka guli par maz, neatļauj sev pasnaust stundiņu ilgāk, lai pēc tam skrietu uz darbu, bet aizej gulēt pusstundu ātrāk. Palasi, kādu grāmatu, paklausies mūziku, bet neiemiedz pie televizora- tā tev būs labāks miegs.

2. Kusties! Atrodiet sev patīkamāko un piemērotāko sporta veidu, un nodarbojies ar to regulāri. Sportojot ne tikai uzlabojas asinsrite un vielmaiņa, bet atpūšas arī prāts.

3. Domā, ko ēd! Ir daudzi cilvēki, kas stresu ‘’apēd’’, citiem saspringtās situācijās ēstgriba pazūd pavisam. Problēmas rodas abās situācijās, tāpēc labākais risinājums ir ēst bieži un nelielās porcijās. Ieteicamie produkti ir rieksti, dārzeņi, putnu gaļu, piens ,siers, spināti, banāni. Svarīgi ir lietot arī dažādus šķidrumus, vislabāk- ūdeni un dabīgo augļu sulas, nesaldinātu tēju.

loading...