Latvijā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis : Tiek slēgti bērnudārzi, skolas, aizliedz publiskus pasākumus un pat koncertus

Arī Valsts ieņēmumu dienests (VID) uz mēnesi – no rītdienas, 13.marta, līdz 14.aprīlim – visā Latvijā pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē un atceļ visus ieplānotos publiskos pasākumus, ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 vīrusa dēļ.

Latvijā reģistrēta pirmā saslimšana starp ģimenes locekļiem. Saslimis cilvēks, kurš nav bijis koronavīrusa skartajā reģionā, bet inficējies uz vietas mūsu valstī. Šis pacients kontaktējies ar radinieku, kurš bija devies uz Covid-19 skartu valsti. Trešdien, 2020. gada 12. martā, nolemts, ka Latvijā tiek izsludināts ārkārtas stāvoklis, paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Ārkārtējā situācija ir spēkā no lēmuma pieņemšanas brīža – 2020. gada 12. marta –  līdz šī gada 14.aprīlim ar mērķi šajā laikā ierobežot Covid-19 izplatību. Veselības ministrija (VM) noteikta par atbildīgo institūciju darbību koordinācijai ārkārtējās situācijas laikā.

Ārkārtējās situācijas laikā valsts un pašvaldību iestādēm uzdots izvērtēt un iespēju robežās nodrošināt klātienes pakalpojumu sniegšanu attālināti. Lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, vecākiem 13.martā ir jāiesniedz pirmsskolas izglītības iestādē rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav apmeklējuši Covid-19 skartās valstis vai teritorijas, nav bijuši kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām un vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

loading...