Latvijā noticis vairāk kā brīnums! Upē iekritušam bērniņam uz 2 stundām apstājas sirds, taču ārstiem izdevās viņu glābt!

Ārsti Rīgā bija skeptiski. Par iznākumu visi šaubījās, jo bērns tik ilgstoši slīcis un reanimēts. “Ja šādā laikā kāds tā slīktu, tur būtu kapi. Kad bērniņu ieveda, pirmie analīžu rādītāji bija tādi – ar dzīvību nesavienojami cipari. Bet tā priekšrocība bija, ka viņš bija atradies aukstumā; auksts laiks, auksts ūdens, tas to metabolismu samazina, ar to arī mazais Raivo vinnēja, un arī mēs vinnējām,” saka BKUS Anestezioloģijas un intensīvās terapijas klīnikas vadītāja Arta Bārzdiņa.

“To, ka mūsu dēliņš būs dzīvotājs, paziņoja Lieldienu rītā. Tas bija pirmais brīnums, ka Raivo Dievs atdeva dzīvību, arī medicīniski paldies personālam, bet mēs ticam arī uz Dieva darbu, kas te parādījās,” teic puisēna tēvs.  Dakteri saka, – viena lieta – izdodas izdzīvot, taču otrs – notikušais var atstāt ļoti nopietnas sekas bērna veselībai.

“Protams, kas mūs visvairāk uztrauc – smadzenes, kā bērns pēc šā negadījuma spēs reaģēt, kāda būs viņa tālākā dzīves kvalitāte, taču izrādījās, ka aukstums bija mūsu sabiedrotais un Raivo aizsoļoja priecīgs un laimīgs atpakaļ savās dzīves gaitās,” norāda Bārzdiņa.

“Bija pārsteigums, ka tik ātri visas maņas atjaunojās, valoda, kustības, sāka staigāt utt. Pēc šādiem notikumiem sūta uz runas un kustību rehabilitāciju. Ārsti teica, ka nav vērts ķert vīrusus, tikām izrakstīti,” stāsta Raivo mamma.

Raivo šobrīd nemaz nav bail no ūdens un labprāt ar brāli dodas upē bakstīt akmeņus. “Mēs nesam pilnu atbildību par bērniem, likās, ka šoreiz bērns tajās minūtītēs tā var pazust, mēs nedzīvojam bailēs, sētu apkārt upei neliksim.”

Video :

Avots

loading...