Latvijā paaugstināts brīdinājuma līmenis! Visā Latvijas teritorijā gaidāma spēcīga vētra! Esiet uzmanīgi

Svētdien visā Latvijas teritorijā sākot no rietumiem, ļoti krasi pastiprināsies dienvidrietumu vējš, kas vēlāk vakarā pāries ritumu vējā un var izvērsties par ļoti spēcīgu vētru. Tā pašlaik brīdina Latvijas sinoptiķi. Jau tagad Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs Vidzemes un Kurzemes piekrastē izsludinājis Oranžo brīdinājumu.

Vēja brāzmas jau pašlaik varot sasniegt līdz pat 25 metriem sekundē. Arī Rīgas jūras līcī būšot sagaidāmi par trīs metrus augsti viļņi, kas nav bieži parādiba. Pārējā Latvijas daļā pagaidām spēkā ir dzeltenais brīdinājums, tomēr vakara pusē tas var pārtapt par oranžo.

Par ar esošo dzelteno brīdinājumu pārējā Latvijas daļā vēja brāzmas var sasniegt 20 – 23 metriem sekundē. Dienas pirmajā pusē vēja brāzmas jau bija virs 20 metriem sekundē. Tomēr dienas otrajā pusē gaidāmi daudz sliktāki laika apstākļi. Tieši šī iemesla dēļ sinoptiķi iesaka uzmanīties un plānot savas dienas gaitas rūpīgi.

Vairāki skaitlisko modeļi jau aprēķinājuši, ka vēja brāzmu spēks Latvijā vietām var sasniegt pat 25 metrus sekundē. Taču Ziemeļvidzemes piekrastē pastāvot risks sagaidīt spēcīgu vētru ar vēja brāzmām līdz 28 metriem sekundē. Tomēr tas nebūt vēl nav viss!

LASI VĒL : Ticis paziņots cik lētas patiesībā būs preces “LIDL” lielveikalos Latvijā!

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

loading...