Latvijas iedzīvotāji satriekti! Tie deputāti, kas netika atkārtoti ievēlēti saņems kompensācijas 435 000 Eiro apmērā…

Tie deputāti, kuri ir zaudējuši savus Saeimas mandātus, saņems kompensācijas no valsts, un patreizējā summa liecina, ka tie varētu būt vairāk nekā 400 000 Eiro, kas ir tīrās šausmas un nav saprotams, kādēļ tāda nauda vispār būtu jāizmaksā, ja viņi savu darbu jau sen ir izdarījuši.

Lieki teikt, ka visiem deputātiem pēdējo trīs mēnešu laikā kopējais darba atalgojums bijis aptuveni 650 000 Eiro. Taču tā, kā uz jauno Saeimu nav iekļuvušas aptuveni divas trešdaļas bijušo deputātu, tad viņiem attiecīgi tiks kompensācijas trīs mēnešu lielumā no kopēja atalgojuma. Aptuvenie cipari varētu būt  435 000 apmērā un šīs kompensācijas būs jāizmaksā.

Diemžēl to visu paredz valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu kā arī darbinieku atlīdzības limits. Respektīvi ja Saeimas deputāts, kura mandāts ir izbeidzies attiecīgi attiecīgi Saeimas pilnvarām, ja viņš netiek ievēlēts nākamajā Saeimā, tad šis, nu jau bijušais deputāts saņems vienreizēju pabalstu triju mēnešu apmērā.

Šajā deputātu atalgojumā iekļauta alga, arī slimības pabalsts, samaksa par frakcijas priekšsēdētāja vai viņa vietnieka amatu, kā arī Saeimas komisijas priekšsēdētāja vai arī viņa vietnieka sekretāra amatu, un arī piemaksa Saeimas Prezidija locekļiem. Līdz ar to vienkāršiem vārdiem sakot lielākās kompensācijas saņems frakciju un parlamentu komisiju vadītāji, kā arī Saeimas Prezidijas locekļiem.

Bet tas vēl nebūt viss! Šķir nākamo lapu un uzzini, kas sekos tālāk!

loading...