Latvijas veselības ministre Viņķele nāk klajā ar būtisku ziņu : “12. Maijā ierobežojumi vēl nebeigsies”

Lai izlemtu mainīt noteiktus ierobežojumus, Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele(AP) intervijā Latvijas Raido sacīja, ka tā četru nedēļu laikā izmērīs vairāku koronavīrusu saslimstības kritērijus.

Pēc veselības ministra teiktā, līdzšinējie dati liecina, ka šīs situācijas dinamiku var novērot četru nedēļu laikā. Tāpēc tiks nodrošināts īpašs standarta režģis, kas arī norādīs, kad un kā var mainīt konkrētos ierobežojumus.

Īpašie kritēriji ietvers: inficēto personu skaitu, jaunu gadījumu skaita pieauguma un samazināšanās ātrumu jeb tempu. Tajā iekļaus arī hospitalizāciju skaitu, nopietnu gadījumu skaitu un to, vai kompakti uzliesmojumi notiks dažādās vietās vai apdzīvotās vietās (piemēram ciemati).

Pēc viņas teiktā, šo četru nedēļu laikā būs iespējams labi novērtēt konkrētos kritērijus un to, vai situācija kļūs labāka, vai tieši pretēji – sliktāka. Viņa piebilda, ka eksperti arī ierosināja novērtēt vīrusa izplatības koeficientu, kas norāda, cik viens inficētais tālāk inficē citus. Viņa uzsvēra, ka tas arī būs jādara.

Viņa arī uzsvēra, ka ierobežojumu saglabāšana ilgu laiku ir ļoti nogurdinoša sabiedrībai. Ilze Viņķele sacīja, ka šeit jāsaprot, ka vīrusam ir viltīgs raksturs, lai varētu atgūties no ierobežojumiem, tam jābūt balstītam uz konkrēto pieredzi.. Visbeidzot, veselības ministre paziņoja, ka visi 12. maija (ārkārtas stāvokļa beigas) ierobežojumi noteikti nebeigsies.

Avots

loading...