Līdz ar aukstāku laiku šonedēļ – piekrastēs būs novērojama ļoti interesanta dabas parādība!

Lai arī karstums ir nedaudz mitējies, šajā darba nedēļā laiks Latvijā būs krietni vien aukstāks nekā iepriekšējās nedēļās, tā lieciena patreizējās prognozes. Tomēr tieši šajā nedēļā būs iespējams novērot ļoti interesantas dabas parādības, ko Latvijā bieži redzēt nevaram. 

Šoreiz gan iesāksim ar to, kāda tad temperatūra šonedēl gaidāma, un kas mūs sagaida nedēļas nogalē. Gaisa temperatūra pēcpusdienās lielākoties būs ap +20 līdz +25 grādiem pē celsija. Tomēr jāatceras tas, ka nedēlas nogalē gaisa temperatūra atkal lēnām turpinās celties ua augšu, kas daudziem varētu nepatikt dēļ iepriekšējās karstuma tveices.

Arī naktis šonedēļ atdzisīs krietni vairāk, nekā iepriekš. Naktīs gaiss gaidāms no +7 līdz +14 grādiem, savukārt piekrastes zonās gaiāms līdz pat +18 grādiem. Dažviet gaidāms arī lietus, bet īslaicīgi. Lielākoties Latvijā gaidāms sausums, kurš lielā mērā vēl kādu laiku turpināsies, jo nedēļas beigās karstums nedaudz sāks pieņemties spēkā. Noteikti nedrīkst aizmirst par ugunsbīstamību. Ugunsbīstamība mežos ir ļoti augsta, šī iemesla dēļ dabāar uguni ir jāuzvedas ļoti, ļoti uzmanīgi.

Nu ir laiks ķerties klāt tam, kas tad šonedēl sagaida piekrastes zonas… Jāņem vēra, ka svētdienas vakarā Pāvilostas, kā arī Ventspils tuvumā virs jūras acīmredzami bija izveidojušies ūdensstabi jeb virpuļviesuļi virs ūdens. Tieši šonedēļ tādi veidosies vietām visas Latvijas piekrastes garumā un tā ir tik tiešām ļoti interesanta dabas parādība, ko katru dienu nevaram novērot.

Jāatceras, ka šos virpuļus izraisa salīdzinoši vēsa gaisa ieplūšanas virs kārtīgi sasilušajiem jūras ūdeņiem. Līdz ar to virsējo slāņu temperatūra lielā daļā Baltijas jūras, tostarp arī Rīgas līcī sasniedz no +23 līdz +26 grādiem, kas ir ideāla temperatūra, lai varētu veidoties ūdensstabi.

Svarīgi arī atcerēties to, ka tie nav bīstami, jo – pat ja izskatās, ka tas nāk uz krasta pusi, sasniedzot kāpas, tie nekavējoties izzūd un to ir ļoti svarīgi atcerēties, lai nebūtu tā, ka nobīstaties un skrienat prom, protams gan labāk atkāpties, bet ja ar savām acīm, ko tādu redzat, tad noteikti to ir vērts novērtēt.

Avots

loading...