“Nākamnedēļ gaidāms vēl nebijis laiks”! Sinoptiķi paziņo, kas mūs sagaida jaunedēļ!

Daudzi jau piekritīs, ka šīs karstās nedēļas daudziem bijušas neciešamas, it īpaši tiem, kuri mājās nav ventilatori vai kondicionieri, neskatoties uz to, nākamā nedēļa gaidāma krietni aukstāka, nekā patreiz un tas paspējis sajūsmināt tik tiešām daudzus, jo kāpēc gan mocīties karstumā, ja priekšā krietni vēsāks laiks?

Sākot jau no pirmdienas 19. jūlija, karstums beidzot atkāpsies. Latvijā būs gaidāma pati zemākā gaisa temperatūra kopš jūnija vidus, tā pašlaik ziņojuši sinoptiķi. Tomēr būtiski atcerēties, kas tad mūs sagaida šīs nedēļas nogalē?

Tieši šajās brīvdienās vietām gaidāmi nepatīkami laika apstākļi, jo sagaidāmas arī stipras pērkonas lietusgāzes. Svētdien lielākoties tas būs tieši Latgalē. Pūtis salīdzinoši lēni vējis, svētdien gan krasi pastiprināsies aukstais rietumu vējš. Pārējās vietās gaidāma patīkama saule, bet karstums nedaudz sāks samazināties jau svētdien.

Tieši svētdien, nu jau visā Latvijas teritorijā gaisa temperatūra ir sagaidāma zem +30 grādiem. Vislabākā vieta, kur izbaudīt vēju un ne tik ļoti pārmērīgo karstumu – būs piekrastes zonas, kur karstums nepārsniegs +23 grādus pēc celsija, tieši tāpēc jādodas uz piekrasti, lai atveldzētos.

Bet jau nākamjā nedēļā gaisa temperatūra naktīs pazemināsies līdz pat +9 līdz +14 grādiem, kas liks atkal sajust nakts dzestrumu un aukstumu. Savukārt piekrastes zonā vējam pūšot no siltās jūras naktīs nekļūs vēsāks pat +16 līdz +19 grādiem.

Savukārt maksimālā gaisa temperatūra dienā būs gaidāma +20 līdz +27 grādu robežās pēc celsija. Tāpat gaidāms, ka saules mīsies ar mākoņiem, savukārt vietām īslaicīgi līs un dārdēs pērkons kopā ar negaisu.

Pašlaik saskaņā ar Gobal Forecast System prognozi – Jūlija beigās vēl būšot gaidāms karstums līdz +30 grādiem, kā arī vietām stipri pērkona negaisi. Prognoze norāda arī to, ka tik lieliem karstuma viļņiem jūlija beigās vairs nevajadzētu būs, kas ir labas ziņas, jo diez vai kāds vēl vēlas piedzīvot pārmērīgi ilgu karstumu, kurš nav tikai pāris dienas, bet gan jau otro nedēļu. Tāpēc pašlaik atliek tikai cerēt par to, ka milzīgais karstums vairs neatgriezīsies un būs krietni labāks laiks.

Avots

loading...