Paziņota nepatīkama prognoze, par gaidāmo laiku piektdien

Laiks tieši pēdējā laikā ir tik tiešām neparasti karsts un šobrīd gan jāņem vērā, ka tāds laiks vēl kādu brīdi tik tiešām būs. Šī brīža situācija ir ieguvusi jau vairākus karstuma rekordus un pārspējusi iepriekšējos, līdz ar to, varam tikai noprast cik ļoti karsts laiks šobrīd Latvijā ir un kā tas tālāk varētu attīstīties arī jau tuvākā nākotnē. 

Tāpat jau paziņoti salīdzioši nepatīkama prognoze par piektdienu, īpaši tiem, kuriem šis karstums jau tik tiešām ir noriebies un vairs nevar izturēt. Arī piektdiena ne ar ko daudz neatšķirsies, jo vidējā gaisa temperatūra var pacelties līdz pat +34 grādiem, kas šo dienu atkal var padarīt nepatīkamu tiem, kuriem daudz nākas atrasties ārā.

Kopumā piektdienā būtiskas izmaiņas laikaapstakļos nav gaidāmas, ja vien ņemam vērā to, ka valdīs pamatīga tveice un gaidāmi spēcīgi pērkona negaisi, kopā ar lietusgāzēm. Daudzviet naktī, lielākoties valsts rietumos arī gaidāmas pamatīgas lietugāzes kopā ar spēcīgu negaisu. Savukārt pēcpusdienā gaidāmas ne tikai sipras lietavas, bet arī lielgraudu krusa ar spēcīgu vēju.

Kopumā Latvijā valdošanais būs salīdzinoši lēns mainīga virziena vējš, savukārt naktī gaidāms biežs bezvējš, līdz ar to vietām var veidoties migla, no kā noteikti vajadzētu uzmanīties auto šoferīšiem, kas ieplānojuši kaut kur doties.

Piektdienas minimālā gaisa temperatūra naktī svārstīsies no +18 līdz +23 grādiem, savukārt maksimālā dienā būs aptuveni no +30 līdz +34 grādiem. Piekrastes zonā gaisa temperatūra gaidāma nedaudz mazāka, dēļ pastiprinātā vēja +26 līdz +29 grādiem pēc celsija.

Tāpat arī Rīgā nokrišņu iespejamība būs salīdzinoši mazāka nekā citur, diena gaidāma pārsvarā saulaina. Gaidāms lēns un nemainīgs vējš. Minimālā gaisa temperatūra naktī no +21 līdz +23 grādiem pēc celsija. Savukārt dienā ap +30 grādiem. Savukārt pilsētas ziemeļos ap +27 grādiem.

Tāpat atcerieties, ka noteikti neuzkavējaties tiešajaos saules staros ilgāk nekā būtu vēlams, jo tas ātri vien var novest līdz saules dūrienam un sliktākajā gadījumā – pamatīgākām veselības problēmām, kuras saasinās tieši karstā laika dēļ. Esiet uzmanīgi un lieojiet ar saules aizsargkrēmus.

Avots

loading...