Mīti un patiesība par Iluminati

Kas ir Iluminati?

18.gadsimtā veidota, slepena grupa, kas pazīstama arī kā ietekmīgu brīvdomātāju grupa. Sākotnēji tā tika pazīta kā Bavārijas Iluminati, kas bija pilnīgi un absolūti pret Romas Katoļu baznīcas kontroli pār zinātni un filozofiju. Iluminati ticēja sieviešu tiesībām, vienlīdzībai un iespējai iegūt izglītību. Viņu galvenais mērķis bija atbrīvot cilvēkus no māņticībām un aizspriedumiem; viņi arī strādāja, lai samazinātu apspiešanu, ko izjuta dažādas sabiedrības grupas.

Izcelsme

Adams Veihaupts bija persona, kas atbildīga pie Iluminati grupas radīšanas. A.Veihaupts bija absolūti pret to, ko viņš pats sauca par „tolerances trūkumu un fanātismu”, ko pauda baznīca. Iemesls tam bija tas, ka šis „tolerances trūkums un fanātisms” spēcīgi ietekmēja arī viņa Ingolas Pilsētas universitāti, kurā viņš bija pasniedzējs un dekāns.

Šīs nepatikas rezultātā pret baznīcu un jezuītiem, A.Veihaupts izdomāja, ka ir nepieciešama slepena banka un vienība, ko veidotu liberāli domājoši cilvēki, kas spētu cīnīties pret „iemesla ienaidniekiem”. Tā kā viņš finansiālu iemeslu dēļ nevarēja atļauties pievienoties brīvmūrniekiem, viņš izveidoja Iluminati ordeni, kas sākotnēji sastāvēja tikai no četriem cilvēkiem.

Grupas biedru skaits pieauga ļoti ātri, un drīz vien tai bija vairāk nekā 2000 biedru no visas pasaules. Šis straujais pieaugums tiek skaidrots ar barona Ādolfa Franča Frīdriha Knige lomu: viņš bija ietekmīgs Vācijas diplomāts, kas 1780.gadā pievērsa arī Brīvmūrnieku uzmanību un interesi Iluminati ordenim.

Kas ir modernie Iluminati?

Mūsdienās eksistē grupas, kas arī šobrīd apgalvo, ka pieder oriģinālajai Bavārijas Iluminati grupai. Modernās grupas saglabā noslēpumainību, neatklājot savu politisko nostāju un neiesaistoties politikā, lai palielinātu cilvēku interesi un vēlmi pievienoties/iesaistīties.

Kas ir “Iluminati sazvērestības teorija”?

Pastāv vairākas sazvērestības teorijas par Iluminati, kas vēl joprojām ir nepierādītas. Kamēr Iluminati klubs ir noslēpumains un šķietami neizprotams, tas tomēr tiek bieži attēlots filmās, grāmatās, video spēlēs.

Sazvērestības pamatā ir ideja, ka Iluminati grupa šobrīd ir Jaunās Pasaules Kārtības veidotāji: tās ideja ir viena valdība, viena finansiālā sistēma un viena reliģija, kas valdītu pār visu pasauli. Vēstures kontekstā, Iluminati tiek vainoti pie gan Pirmā, gan Otrā Pasaules kara, kā arī Lielās Depresijas.

loading...