“Nespējam noticēt, ka tas ir tiešām noticis!” Mūžībā devusies viena no Latvijas izcilākajām personām!

Pēdējās dienās daudz varam dzirdēt par populāru un zināmu cilvēku aiziešanu, tomēr šis ir kas vēl nepatīkamāk, kad aiziet cilvēks, kurš tik daudz ieguldījis citos. Jāņem vērā, ka ikviens zinātājs teiks, ka tas tā nevar būt, jo kā gan tas varēja notikt? Tomēr šajā situācija ir skaidrs, ka tam bija savs laiks un tieši tāpēc ir noticis tieši tā, nevis savādāk. Laiks apskatīties situāciju kā tas viss notika un kāpēc šī sieviete Latvijā ir tik labi zināma un ne pa velti vien!

Šīs nedēļas sākumā 101 gada vecumā mirusi baušķeniece Lūcija Valtere, kuru daudzi dēvēja arī par terapeite Valtermammu. Atvadīšanās notiks svētdien, 18. decembrī ar 12 SIA «R.K. L. Valtere apbedīšanas birojā Bauskā, Biržu ielā 13», L. Valtere tiks apglabāta Ceraukstes pagasta Plūdoņa kapos. Tomēr ar ko šī sieviete Latvijā bija tik ļoti labi zināma un populāra?

«Bauskas Dzīve» rakstu par Valtermammu publicēja 2021. gada 10. martā, kad baušķeniece svinēja savu 100. dzimšanas dienu. Simtgadnieces «Bauskas Dzīves» stāsts tapis kopā ar L. Valteres tuviniekiem. Tagad mēs publicējam šī raksta fragmentus. Lūcija izaudzināja četrus bērnus, Jāņa, Intas un Dzidras vairs nav uz šīs pasaules. Bet jaunākais bērns – Rūdolfs – ir turpat kopā ar viņu un rūpējas par viņu katru dienu. L. Valteres dzīvības koks šobrīd plaukst – ar 8 mazbērniem, 13 mazmazbērniem un 10 mazmazmazbērniem.

Dēls Rūdolfs teica, ka mamma nebija vienīgā ģimenē, kas nodzīvoja mūžīgi. Viņas vecmāmiņa nodzīvoja 106, māte arī pāri 100, bet māsa – 102. Lūcija dzimusi Lietuvā, no turienes viņi pārcēlušies uz Enburgu un pēc tam uz Bausku. Viņa uzauga sešu cilvēku ģimenē, agri sāka kā kalpone, ganīja lopus, pati piedzīvoja kara šausmas, saskārās ar izlikšanu no mājām un visu mūžu strādāja laukus. Pusaudžu gados strādājusi pie Ceraukstes saimniekiem. Tur viņa arī iepazinās ar Avidu, agri apprecējās, un viņu laulībā piedzima trīs vecākie bērni. Vīram piederēja zeme, un, atnākot padomju varai, nācās slēpties, baidoties no izsūtīšanas, bet pēc kara kolhozi paņēma visus lopus.

Vēlāk viņa strādāja par piena savācēju. Viņa pieceļas naktī un braukā pa māju, vācot pienu un skārdenes, ko aizvest uz pienotavu. Pēc tam, kad Arvīds tika priekšlaicīgi izsaukts pēcnāves dzīvē, Lūcija satika Osvaldu. Viņu laulībā piedzima Lūcijas jaunākais dēls Rūdolfs. Viņš atceras: “Mana māte bija ļoti gādīga un smagi strādāja, lai ģimenei būtu labāka dzīve. Laukos bija grūti izdarīt vairāk pašiem, jo ​​padomju laikā cilvēki varēja izmantot tikai nelielu zemes gabalu, ko varēja audzēt. Stingri tiek regulēts arī mājlopu skaits.

Gandrīz 80 gadus caur Dieva Vārdu un savu stipro ticību Lūcija ir arī palīdzējusi neskaitāmiem cilvēkiem no ļaunuma un dziedinājusi viņus no visa veida grēkiem visos laikos un visos spēkos, ko viņa ir pārdzīvojusi. Cilvēki meklē viņu, lai izglābtos no dažādām kaitēm, taču viņa spēj palīdzēt atbrīvoties no “rožu” slimības un galvenokārt atkarības posta. 2016. gada 12. jūnijā Latvijas televīzijas raidījuma “Saknes debesīs” sižetā Lūcija Valtere atklāja, ka prasmi palīdzēt cilvēkiem, kas atbrīvoti no slimībām un ļaunām ietekmēm, viņa gadiem mantojusi no savas pusaudzes mātes. Lūcija teica: “Mana māte, kas dzīvoja simts gadus pirms manis, atstāja man šos vārdus, lai palīdzētu cilvēkiem – gan dziedināt viņus, gan atbrīvot viņus no ļaunuma. Un, kad es nomiršu, man tas jānoliek Atstājiet to kādam citam. kāds viņš ir. Tev ir jāpaļaujas uz Dievu!”

loading...