“Nespējam noticēt, ka viņa vairs mūsu starpā!” Mūžībā devusies viena no izcilākajām Pasaules personām!

Futbola izcilais Pele, kurš ilgu laiku cīnījās ar resnās zarnas vēzi, ir devies mūžībā slimnīcā Sanpaulu, Brazīlijā, 82 gadu vecumā, paziņoja viņa ģimene un aģents. Tās ir milzīgas skumjas un bēdas visai pasaulei, neskatoties uz visu iepriekš notikušo. Iepriekš gan bija sacīts, ka cerības esot lielas, taču ik pa laikam nāca klāt jaunas problēmas un kaites, kas atkal visu nostādīja nepatīkamā situācijā. Līdz ar to, jāņem vērā, ka daudzi to nemaz negaidīja un bija liels trieciens. 

Pelem pagājušajā gadā tika veikta resnās zarnas vēža operācija, taču novembrī Brazīlijas leģendas veselība atkal pasliktinājās. Beilija dzimis 1940. gada 23. oktobrī un devās mūžībā 2022. gada 29. decembrī. Pele Brazīlijas pārstāvi ir pārstāvējis četros Pasaules kausa finālturnīros, trijos no tiem uzvarot. 1958. gada finālā brazīlietis ar 5:2 pieveica mājinieci Zviedriju, bet Pele divreiz meta pa vārtiem.

1962. gada mačs Peles savainojuma dēļ beidzās priekšlaicīgi, bet 1970. gadā Pele palīdzēja Itālijas komandai (4:1) tikt atzītam par 1:0. spēles labākais spēlētājs. Beilijam medaļa tika piešķirta 1962. gadā ilgi pēc karjeras beigām, jo ​​tajā laikā medaļas saņēma tikai tie spēlētāji, kuri pretendēja uz finālu. Pasaules kausa izcīņas vēsturē Pele spēlēja 14 reizes un guva 12 vārtus.

Lielāko daļu savas klubu karjeras Pele pavadīja Brazīlijas gigantā Santos, izcīnot sešus Brazīlijas titulus, divus Dienvidamerikas titulus, divus starpkontinentālos kausus un desmit nacionālos titulus. Savas karjeras pēdējos gadus viņš spēlēja Ņujorkas Cosmos komandā.

Nepilnīgu un pretrunīgu statistikas ierakstu dēļ Pelē nav iznācis spēlēt un gūt vārtus. Pēc FIFA statistikas, Pele valstsvienības rindās 92 spēlēs guva 77 vārtus (Neimars tikko atkārtoja šo rekordu), bet Brazīlijas Futbola federācija uzskata, ka viņš guva 95 vārtus. Arī Beilija kluba karjeras rādītājā varētu būt milzīgas svārstības. Pele trīs gadus pēc karjeras beigām bija arī Brazīlijas sporta ministrs.

Viņš bija dziļi aizkustināts 2020. gadā, kad viņa senais draugs un sāncensis Maradona cīņā par labākā futbolista statusu nomira no sirdslēkmes 60 gadu vecumā.

“Pasaule ir zaudējusi leģendu,” viņš rakstīja. “Es ceru, ka kādu dienu mēs varēsim kopā spēlēt futbolu debesīs.”

Brazīlija kopā ar Pele izcīnīja Pasaules kausu 1958., 1962. un 1970. gadā.

loading...