Pasauli satricina milzu Traģēdija! Mūžībā ir devies viens no Pasaules vislabāk zināmajiem cilvēkiem!

Emeritētais pāvests Benedikts XVI nomira sestdien, 31. decembrī, pulksten 9.34 savā rezidencē Vatikānā 95 gadu vecumā. Benedikts XVI atgriezās sava tēva mājā. Benedikts XVI nomira plkst.9.34 Mater Ecclesiae klosterī Vatikāna dārzos, ko viņš izvēlējās par savām mājām, kad 2013.gadā atkāpās no pāvesta amata, dažas minūtes iepriekš paziņoja Svētā Krēsla preses dienests.

“Ar lielām sāpēm paziņoju, ka šorīt plkst. 9:34 Mater Ecclesiae klosterī Vatikānā mūžībā aizgājis emeritētais pāvests Benedikts XVI. Mēs sniegsim plašāku informāciju, cik drīz vien iespējams,” sacīja Vatikāna vadītājs Matteo Bruni. Preses dienests. Mateo Bruni šorīt izplatītajā paziņojumā.

Bēru plāni:
Pāvests Francisks vadīs emeritētā pāvesta bēres 2023.gadā, brīfingā Svētā Krēsla preses birojā žurnālistiem sacīja Vatikāna direktors Matteo Bruni. 5. janvārī plkst. 9.30 CET Svētā Pētera laukumā.

Viņš piebilda, ka no pirmdienas svētnīcā tiks nolikts nelaiķa pāvesta Benedikta XVI līķis, lai ticīgie, kas to vēlēsies, ar lūgšanām un pēdējām atvadām varētu izrādīt pēdējo cieņu.
Bruni arī ziņoja, ka emeritētais pāvests trešdienas, 28. decembra, pēcpusdienā Svētās Mises noslēgumā abatijā saņēma slimnieku sakramentu.

Vatikāna ziņu tīkls
Jozefs Ratcingers dzimis 1927. gada 16. aprīlī Marktl am Inn, Bavārijā. Tāpat kā lielākā daļa vācu bērnu tajā laikā, viņš tika iesaukts Hitlera jaunatnē un galu galā dienēja pretgaisa aizsardzības palīgvienībā. Ratcingeram bija jāpiedalās arī Vērmahta kara mācībās, taču viņš tika atbrīvots veselības problēmu dēļ. Kara beigās viņš tika internēts amerikāņu karagūstekņu nometnē. Pēc atbrīvošanas 1945. gada jūlijā kopā ar brāli Georgu iestājās Minhenes seminārā.

1951. gada 29. jūnijā abi brāļi tika ordinēti par priesteriem.

Jāzeps studēja filozofiju un teoloģiju. 1953. gadā viņš aizstāvēja doktora disertāciju un pēc četriem gadiem ieguva habilitācijas grādu. Jau desmit gadus bijis profesors vairākās Vācijas universitātēs.

1977. gadā pāvests Pāvils VI viņu iecēla par Minhenes un Freisingas arhibīskapu un kardinālu. Pēc četriem gadiem pāvests Jānis Pāvils II izsauca kardinālu Ratcingeru uz Romu un iecēla viņu par ticības ministru. Kardināls Ratcingers ir sarakstījis desmitiem grāmatu un traktātu, galvenokārt par dogmatisko un fundamentālo teoloģiju. Būdams prezidents, viņš ir autors teoloģisko komentāru par tā saukto Trešo Fatimas noslēpumu, kas publicēts 2000. gadā pēc Polijas pāvesta lūguma.

Pēc Jāņa Pāvila II nāves 2005. gada 2. aprīlī viņš tika ievēlēts par pāvestu septiņpadsmit dienas vēlāk konklāva otrajā dienā un ieguva vārdu Benedikts XVI. Viņa ievēlēšana nebija pārsteigums. Jau svētā Jāņa Pāvila II pāvesta termiņa beigās tika uzskatīts, ka viņš būs viņa pēctecis.

Tomēr tobrīd 78 gadus vecais kardināls bija apsvēris domu doties pensijā un atgriezties dzimtajā Bavārijā. Vēlāk viņš atzina, ka sapulces laikā lūdzis netikt ievēlēts.

“Es lūdzu Kungu izvēlēties kādu, kas ir stiprāks par mani, bet acīmredzot Viņš neuzklausīja manu lūgšanu,” viņš atzina, dažas dienas pēc ievēlēšanas tikšanās laikā ar tautiešiem noplātot rokas. Tā lēnām liecināja, ka giljotīna bija Atnākot un es biju tās mērķis, es lūdzu Dievu, lai Viņš mani izglābj no šī likteņa. Es domāju, ka mans dzīves darbs ir paveikts, un mani gaida miera diena.”

loading...