Norvēģijā pēc Covid-19 vakcīnas miruši 23 cilvēki – Tiek brīdināts par risku vecākiem cilvēkiem

Norvēģija ir ļoti attīstīta valsts un jāņem vērā, ka viņi noteikti zina ko dara, tomēr šoreiz noticis pavisam savādāks atgadījums, kurš paspējis pāršalkt, nu jau visu internetu. Norvēģijā pēc vakcinācijas ar Pfizer/BiOnTech vakcīnas pret Covid-19 miruši 23 cilvēki, ziņo Bloomberg. Šo konkrēto informāciju savā iknedēļas atskaitē ir pasniegusi pati Norvēģijas Ārstniecības aģentūra.

Konkrētā atskaite tikusi pubicēta 14. janvārī. Šobrīd jau ir izpētīt 13 no kopumā 23 nāves konkrētajiem gadījumiem. Pašlaik tiek norādīts, ka aģentūra sīki un smalki analīzē visus gadījumus ar konkrētām blakusparādībām, ko izraisa jaunā vakcīna.

Drīz vien tika paziņots par to, ka izpētes rezultāti liecina, ka biežāk blakusparādības bijušas tieši gados vecākiem cilvēkiem. Esošās atskaites var liecināt par to, ka konkrētie blakusparādību efekti no Civud-19 vakcīnas var būt drudzis, slikta dūša, kā arī var novest līdz letālam iznākuma, ja cilvēkam iepriekš ir bijušas nopietnākas problēmas ar veselību, informējusi pati Norvēģijas Ārstniecības aģentūra.

Pašlaik gan jāņem vērā, ka Pfizer/BioNTech sadarbojas ar pašu Norvēģijas regulatoru, lai varētu izmeklēt pilnīgi visus nāves gadījumus. Pati aģentūra gan vēl izteikusies, ka līdz šim notikušo incidentu skaits nav ļoti satraucošs un atbilst cerētajam, informējis Pfizer/BioNTech ražotājs.

Tāpat viņi norādījuši to, ka no vakcinēšanās pavisam noteikti nevajadzētu izvairīties gados jauniem un veseliem cilvēkiem. Par to, kā tieši un kādēļ nomira šie 23 cilvēki, vēl tiks ziņots, pati Norvēģijas Ārstniecības aģentūra uz esošo brīdi neko vairāk nav izteikusies.

Jāmin arī tas, kas Masveida vakcinācija no Covid-19 Norvēģijā sākās jau 2020. gada 27. Decembrī. Pirmie valstī vakcīnu saņēmuši visu pansionātu iemītnieki, kam ir pats lielākais risks.

Jāpiemin arī tas, ka divi pansionātā esošie iemītnieki, kas saņēma tieši Pfizer/BioNTech vakcīnu pret Covid-19 nomira 5. Janvārī.

Avots

loading...