Pagājušajā Diennaktī 188 Covid-19 inficētie, vēl 2 Miruši – Situācija kļūst tikai sliktāka

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem pēdējā diennaktī kopumā tika reģistrēti 188 jauni Covid-19 gadījumi, bet 2 cilvēki miruši. Pēdējā diennaktī tika veikti 5312 testi. Jauni COVID-19 gadījumi slimnīcā- 7. Kopumā slimnīcā pašlaik ārstējas 79 pacienti: 73 vidēji smagas slimības gadījumi un 6 smagas slimības gadījumi. Kopumā no slimībām jau ir ir tikuši izrakstīti 300 pacienti.

Obligātās mutes un deguna aizsegus varēs nelietot tās personas, kuras pārlsimojušas Covid-19, kā arī ar konkrētiem nosacījumiem apmeklētaji tādos pasākumos, vai fiksētās personalizētās sēdvietās.  Veselības ministrija paskaidroja, ka nav skaidru pierādījumu, ka imunitāte saglabājas arī pēc Covid-19, taču tiek lēsts, ka sešu mēnešu laikā pēc Covid-19 saslimšanas ir gandrīz neiespējami atkārtoti inficēt jauno koronavīrusu.

Ņemot vērā iepriekš minēto, var noteikt, ka, ja persona var pierādīt, ka viņam pēdējos sešos mēnešos ir Covid-19, sniedzot laboratorijas testu rezultātus un pacienta slimības vēstures fragmentu, šī persona var nelietot lietot sejas aizsargmasku.

Tomēr publiskiem pasākumiem, kas notiek muzejos, bibliotēkās, kultūras centros, izstāžu zālēs, brīvdabas estrādēs, teātra ēkās, koncertzālēs, kinoteātros, kongresu un konferenču centros un ar tām saistītās āra vietās, ja pasākuma laikā apmeklētāji atrodas fiksētā personalizācijā.

Tajā pašā laikā grozījums skaidri nosaka, ka sejas maska ​​ir jāizmanto iekštelpās publiskās vietās, piemēram, iekštelpu veikalos, muzejos un izstāžu zālēs, taču tā nav obligāti jāizmanto ārpus telpām.

Jāatzīmē arī tas, ka mutes un deguna sejas aizsargmaskas var izmantot ne tikai bērni, kas jaunāki par 13 gadiem, bet arī cilvēki ar īpašām vajadzībām, piemēram, acīmredzami kustību traucējumi vai garīgās veselības problēmas, kuru rezultātā cilvēkiem trūkst spēju vai prasmju lietot maskas.

Avots

loading...