Paziņots, ka cilvēkiem būs jānēsā mutes un deguna aizsargmaskas

Valdība nolēma, ka pēc 12. maija sabiedriskajā transportā ir jāvalkā mutes un deguna maskas. Ministru kabinets uzdeva Satiksmes ministrijai sagatavot un satiksmes ministram apstiprināt pasākumus, lai epidemioloģijā nodrošinātu drošu sabiedriskā transporta izmantošanu, ieskaitot pienākumu valkāt maskas un deguna maskas sabiedriskajā transportā.

Premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) pēc valdības sēdes paskaidroja, ka lēmums izmantot mutes un deguna maskas sabiedriskajā transportā nenozīmē, ka cilvēkiem medicīniskās maskas būs obligāti jāpērk. Viņi varēs aizsegt degunu un muti ar šalli vai mājās pagatavotu masku.

Premjerministrs paskaidroja, ka galvenā šī visa ideja ir nodrošināt, lai pacients neklepo un neinficē citus. Valdība arī nolēma, ka Republikas pašvaldības valdība var noteikt papildu nosacījumus pilsētas sabiedriskā transporta izmantošanai.

Kopš 27. marta ir ziņots par profilaktiskiem pasākumiem pret pasažieru pārvadātājiem, transporta operatoriem un pasažieriem ar mērķi samazināt sabiedriskā transporta pasažieru skaitu. Cita starpā pārvadātājam marta beigās tika uzdots ierobežot atļauto pasažieru skaitu vienā braucienā.Piemēram, autobusu reisā, kas pārdod noteiktu biļešu skaitu, to pārdošanas apjomam nevajadzētu pārsniegt 50% no autobusu sēdvietu skaita. Pārvadātājam arī jānovieto vadītājs prom no pasažieriem un vairāk jādezinficē transportlīdzekļa salons.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) šonedēļ norādīja, ka pēdējā laikā sabiedriskā transporta pasažieru skaits ir sācis palielināties.

“Mēs esam reālisti un saprotam, ka kaut kādā brīdī vairs nevarēsim palaist papildu sabiedriskā transporta vienības, tāpēc būs lielāka burzma transportā,” teica ministrs.

Viņš norādīja, ka Satiksmes ministrija arī organizēja konsultācijas, kā rīkoties, un Veselības ministrija arī paziņoja, ka cilvēkiem ir jāvalkā higiēnas maskas, lai aizsargātu pasažierus.

Ministrs sacīja: “Tās nav īpašas medicīniskās maskas. Tās var būt arī dekoratīvas maskas. Ikviens tās var šūt pats, bet vismaz tās var nodrošināt noteiktu aizsargājošu vidi.” Viņš piebilda, ka, lai Latvijas sabiedrība to ievērotu Masku cenai jābūt salīdzinoši zemai.

Lasi vēl : Ir tikusi paziņota informācija par īsto Jutas Strīķes nāves iemeslu

Avots

loading...