Paziņots par gaidāmo un nepatīkamo laiku piektdien!

Jau iepriekš tika paziņots par to, kāds mūs laiks sagaida tieši nedēļas nogalē un kā izrādās, tad tas daudziem itin nemaz nepatiks, jo laiks būs gaidāms krietni karstāks un nepatīkamāks nekā daudziet varētu šķist. Par to liecina tieši pēdējā laika prognoze, kura ziņo par laiku piektdien.

Šobrīd ticis paziņots, ka piektdien Latvijā vidējā gaisa temperatūra tik tiešām paaugstināsies līdz aptuveni +30 līdz +33 grādiem pēc celsija. Tikai par kādu grasi mazāk būs vietām Kurzemē, tā paziņojuši sinoptiķi, kuri jau brīdinājuši par milzīgo saules tveici, kas var pamatīgi kaitēt veselībai, īpaši tiem, kuriem švakāka sirds.

Pašlaik jau ticis paziņots, ka valsts centrālajā, kā arī austrumu daļā gan piektdien, gan sestien jau ir izsludināts Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centra oranžā līmeņa brīdinājums par ļoti lielu karstumu, kurš var būt bīstams. Jāņem vērā, ka karstākajās dienās daudzi cilvēki neapsedz galvas un iegūst saules dūrienu, kas var beigties ar braucienu uz slimnīcu.

Tomēr nedrīkst aizmirst, ka visbīstamāk ārā – tiešajos saules staros nevajadzētu uzturēties gados vecākiem cilvēkiem un tiem, kuriem ir švakāka sirds vai sirds problēmas, jo tas var izraisīt kritiskas sekas Jūsu organismam, tāpēc šādos brīžos labāk pasēdēt vēdinātās un atdzesētās telpās, kas nāks tikai Jums par labu.

Savukārt nedēļas pašā pēdējā darbadiena būs salīdzinoši saulaina, tomēr vairāk mākoņaina tieši Kurzemē. Vietām būs gaidāms pat salīdzinoši īslaicīgs lietus, kā arī lokāli, toties spēcīgi pērkona negaisi ar vēja brāzmam. Stiprākie un plašākie nokrišņi ir gaidāmi tieši naktī un rīta pusē Kurzemē.

Naktī uz piektdienu pūtīs salīdzinoši lēns mainīga virziena vējš un gaisa temperatra samazināsies līdz pat +17 grādiem pēc celsija, dažās vietās gaidāma pat migla. Dienas gaitā galvenovākrt pūtīs mērens dienvidu vējš, brāzmās tas pastiprināsies līdz 8 – 13 metriem sekundē.

Rīgā piektdien saule gaisu sasildīs līdz +32 .. + 33 grādiem, un nokrišņi gaidāmi ļoti maz. Naktī pūtīs silts tropiskais vējš, un ar lēnu vēju dienā dienvidu vējš nedaudz pastiprināsies, tomēr karstuma vienalga būs jūtams pamatīgs.

Avots

loading...