EURO 2021 tuvojas – Eiropas čempionāta futbolā spožākie mirkļi

EURO 2021 tuvojas – Eiropas čempionāta futbolā spožākie mirkļi

Eiropas čempionāts futbolā reizi četros gados ir viens no gaidītākajiem sporta pasaules notikumiem. Šoreiz, ar gada pārtraukumu, Eiropas futbola spožākās zvaigznes un spēcīgākās komandas dosies izbraukumā pāri visam kontinentam, lai noskaidrotu, kura būs 2021. gada čempionāta spēcīgākā izlase. Šis gads neapšaubāmi būs īpašs. Ne tikai ar neierasto spēļu organizācijas formātu, čempionāta pārcelšanu par veselu gadu, bet arī ar sporta pasaulei raksturīgiem pārsteigumiem, jauniem rekordiem un negaidītām uzvarām vai zaudējumiem. Pirms sākam sekot līdzi EČ futbolā prognozes notikumiem futbola laukumus 11 dažādās Eiropas pilsētas ietvaros – Londonā, Glāzgovā, Romā, Seviljā, Budapeštā, Amsterdamā, Kopenhāgenā, Minhenē, Bukarestē, Baku, Sanktpēterburgā -, kopā ar Betsafe Latvia atskatīsimies uz vēsturiskiem, popularitāti iemantojušiem Eiropas čempionāta futbolā notikumiem gan laukumā, gan ārpus tā, kuri pārsteidza, iedvesmoja sporta pasauli un futbola fanus visā pasaulē.

Eiropas čempionāts futbolā 2004: Grieķija pārsteidz pasauli

  1. gads ir spilgti palicis atmiņā ne tikai Latvijas futbola sporta faniem, kā pēdējais futbola čempionāts ar Latvijas izlases dalību, bet arī sporta pasaulei kopumā kā gads ar futbola lielvalstu neveiksmēm un negaidītiem pārsteigumiem. Jā, 2004. gads nesa ne vienu vien pārsteigumu! Par vienu no ievērojamākajiem notikumiem parūpējās Grieķijas nacionālā izlase. Neskatoties uz to, ka futbols neapšaubāmi ir grieķu asinīs, taču nevienas fanu vai bukmeikeru prognozes, iespējams, pat pašu grieķu prognozes, neparedzēja tieši šis valstsvienības uzvaru. 2004. gada finālmača Grieķija šokēja pasauli, izcīnot uzvaru pār čempionāta rīkotāju Portugāli. Abām komandām satiekoties finālā, spēles gaisotne bija izcila. Grieķija paveica lielisku uzdevumu, pārsteidzot pasauli ar lielisku sniegumu, mazliet veiksmes, izcīnot savu pirmo Eiropas čempionu titulu.

EURO 1992 – Eiropas čempioni, kurus tiešam negaidīja neviens

Grieķija nebūt nav vienīgā futbola nācija, kas ir pārsteigusi pasauli, izcīnot čempionu titulu. Īsteniem sporta faniem un sporta pasaules pārzinātājiem noteikti labi zināms būs arī 1992. gada čempionāta rezultāts. Konkrētāk, Dānijas valstsvienības uzvara un čempionāta titula izcīnīšana. Kāpēc Dānijas izlases uzvaru negaidīja neviens? Nemazsvarīgi, Dānija nespēja pat kvalificēties turnīram un finālturnīrā nonāca “nepatīkamas” nejaušības dēļ. Dānija kā īstena pastarīte ieguva iespēju piedalīties 1992. gada Eiropas čempionātā, pēc kvalifikācijas turnīrā līderes Dienvidslāvijas izstāšanās iekšpolitisku iemeslu dēļ. Tieši šo iemeslu vadīti fani un sporta pazinēji nebūt nesteidzās ierindot šo valsts vienību favorītu sarakstā. Taču, iegūstot otro vienu grupu turnīrā, Dānija sāka šokējošu, bet pārliecinošu gājienu pretī čempiona titulam. 1992. gada finālmačā Dānija tikās ar futbola lielvalsti Vāciju un izcīnīja neviena negaidītu uzvaru, aizvedot mājās čempionu kausu!

Carlsberg reklāma 2012 gada Eiropas Čempionātam

Eiropas čempionāts futbolā ir sporta pasaules mega-pasākums, kas svētku radīšanā iesaiste ne tikai sportistus un fanus, bet arī virkni citu nozaru. Mārketing un reklāma ir viens no šīm nozarēm, kuras čempionātam gatavojas īpaši. Un nereti, emocijas un īpaši notikumi tiek izdzīvoti arī ārpus futbola laukumiem. 2012. gada Carlsberg reklāmas rullītis īpaši sildīja Anglijas izlases līdzjutēju sirdis. Iespējams, ne bez iemesla. Angļu fani ir ne tikai uzticīgi savai izlasei, bet arī piedzīvojuši ļoti daudz patiesi sāpīgu futbola mirkļu – zaudējumi pusfinālos 1968. gadā, 1996, gadā un ceturtdaļfinālā 2004. gadā un 2012. gadā. Reklāmas rullītis ievērojami uzlaboja fanu garastāvokli un ticību saviem spēkiem ar jautru un sirsnīgu video reklāmu, kurā piedalījās virkne angļu sporta personību un TV varoņu.

loading...