Plānojas būs pilnīgi jauns naudas atbalsts cilvēkiem, kam tiks novirzīta ļoti liela naudas daļa

Patreizējā situācijā ir vairāk nekā skaidrs, ka vajadzīgi jauni atbalsta pasākumi un lietas, kuras saistās ar esošo un būtisko situāciju valstī. Pašlaik tās ir ļoti labas ziņās cilvēkiem, kam tiešām nepieciešams reāls atbalsts, jo Finanšu Ministrijs (FM) ir tik tiešām nolēmusi novirzīt vēl papildis vaurāk nekā 126 miljonus eiro šim mērķim. Jāpiebilst, ka šāda summa ir tik tiešām iespaidīga un to varēs izjust.

Interesanti gan ir tas, ka līdz esošajam brīdim Valsts Ieņēmumu Dienests (VID) kopumā piešķīruši 320 miljonus eiro, lai iestādes dažādās atbalsta programmās varētu pareizi piešķirt finansējumu patreizējā situācijā esošajiem un cietušajiem uzņēmumiem. Kāarī tiem darba ņēmējiem, kuri lielākoties atrodas ļoti bēdīgā situācijā.

Tieši konkrētajā gadījumā ir jāņem vērā tas, ka līdz pat 6. aprīlim nodokļu maksātājiem kopumā tika izmaksāts atbalsts, kas mērāms 235,79 miljonu eiro lielumā un turmpākai izmaksai VID pieejami vēl pavisam nepilni 84 miljoni. Pie tam, ja šajā situācijā ņem vērā to, ka katru darba dienu tiek izmaksāts atbalsts 5,5 miljonu eiro apmērā.

Esošā Finanšu Ministrija jau ir atzinusi to, ka atbalsta izmaksai piešķirtais finansējums būs reāli pietikams īdz pat 27. aprīlim. Tieši tās ir labas ziņas cilvēkiem, kuriem pašlaik ir nepieciešams atbalsts, jo tieši tā arī notiek situācija uz labo pusi, tieši tad, kad tas ir nepieciešams.

Pie tam šajā gadījumā, lai varētu nodrošināt pilnīgi nepārtrauku atbalsta izmaksu nodokļu maksātājiem līdz šī gada vidum, Finanšu Ministrija pavisam nopietni rosinās valdību pieņēmt lēmumu par ļoti strikta finansējuma 26,5 miljona eiro apmēru piešķiršanu VID no esošā budžeta programmas, kuras nosaukums ir “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem.”

Šobrīd gan vēl ir jāgaida, kas tieši tad notiks vēl tālāk, taču labās ziņas ir tādas, ka cilvēki tik tiešām saņem savu atbalstu kā tas ticis plānots. Tomēr interesanti ir tas vai būs vēl kāda sabiedrības daļa, kura saņems kādu pabalsta veidu, kā tas bija ar pensoāriem un ģimenēm? Atliek tikai cerēt, ka tā būs, jo patreizējie apstākļi, to vienkārši pieprasa.

Avots

loading...