Sinoptiķi brīdina par laiku naktī un no rīta – Gaidāma vētra, rīt no rīta būs vēl trakāk! – Izsludināts oranžais brīdinājums

Sinoptiķi un meteorologi ir brīdinājuši par laiku trešdienas naktī, un kā arī par rītu, lielākoties izteikti būs tieši rietumu piekrastēs. Tāpat ticis paziņots, ka ziemeļu un ziemeļrietuma vēja ātrums sasniegs vētras spēku un tas ir nopietns brīdinājums ikvienam, kas šajā laikā atradīsies ārā.

Pašlaik par piemēru varam paņemt Ventspils novadu, kurš iet līdz Lietuvas piekrastei – Šajā zonā vēja ātruma brāzmas ir aptuveni 25 – 30 metri sekundē, kas ir ļoti spēcīgas vētras spēks, līdz ar to ļoti bīstams. Tomēr to izjutīsim mēs visi un nebūt, ka dzīvo Rīgā vai citur!

Līdz ar šo spēcīgo vēja paātrināšanos Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs jau ir izsludinājis oranžās krāsas brīdinājumu. Pats stiprākais vējš būs sagaidāms tieši trešdien no rīta, kā arī pēcpusdienā, līdz ar to rītdiena ir gaidāma ne tikai ļoti auksta, bet nepatīkama un iespējams no rīta jau būs nolauzti koku zari un aizpūstas sīkas lietas.

Īpaši uzmanīgiem jābūt tiem, kas dzīvo Latvijas piekrastēs, šeit vēja ātrums sasniegs vislielāko spēku, līdz ar to, ja Jums ir kāda nenostiprināta ēka, būda vai jebkāda cita lieta konstrukcija vai lieta – nekavējoties to nostipriniet, lai vējš to neaizpūš.

Tomēr tas nebūt vēl nav viss! Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...