Slaveni fakti un notikumi

Fakti-un-Notikumi-1

Supersēne

Super Mario spēlēs Supersēne ir veidota pēc Sarkanās mušmires (Amanita muscaria) izskata un spēlē Mario to apēdot kļūst lielāks. Taču šāda sajūta var rasties arī apēdot to reālajā dzīvē. Sarkanajās mušmirēs ir psihotropas vielas, kas var izraisīt mikropsiju – ilūziju, ka lietas apkārt šķiet mazākas mazākas, nekā īstenībā, un līdz ar to liekas, ka pats kļūsti lielāks. Tomēr ir mediķi, kas uzskata, ka ēdot mušmires var drīzāk dabūt galu nekā iegūt vēlamo efektu.

Traki-Fakti--1

Simtgadīgā Spuldzīte

Pasaulē vecākā degošā spuldzīte atrodas Kalifornijā, Livermoras ugunsdzēsēju depo, un tā deg jau vairāk nekā 100 gadu! 19. gadsimta beigās to izgatavoja Shelby Electric Company un sākumā tai bija 60 vatu, taču šodien tā deg vairs tikai ar aptuveni 4 vatu jaudu. Tā ir bijusi izslēgta tikai dažas reizes, un pēdējo reizi tas notika pirms 38 gadiem, kad to pārvietoja uz Livermoras depo. Spuldzei, kura ir nosaukta par Centennial Light . Saistībā ar šo spuldzīti pastāv teorija, ka vēlākie ražotāji speciāli ražoja spuldzes, kas nekalpo pārāk ilgi, lai cilvēki tās pirktu atkal.

Traki-Fakti--2

Gudrākais Pērtiķis Pasaulē

Dienvidāfrikā ap 1880.gadu kāds dzelzceļa signālists vārdā Džeimss Vaids negadījumā pazaudēja abas kājas. Tāpēc viņš nopirka paviānu Džeku un apmācīja viņu darīt savu darbu. Protams, tas nepalika nepamanīts un satraukti cilvēki ziņoja, ka Uitenhāges pilsētā (oriģināli – Uitenhage, piedodiet par tulkojumu) dzelzceļa signālus regulē pērtiķis, un tika uzsākta izmeklēšana. Tomēr vēlāk dzelzceļa vadība paviānu Džeku oficiāli pieņēma darbā kā dzelzceļa signālista asistentu. Viņa alga bija 20 centi dienā un puspudele alus nedēļā. Džeks nostrādāja savā amatā visu atlikušo mūžu līdz 1890. gadam un ne reizi neesot kļūdījies.

Traki-Fakti--4

Pet Rock

Ideālais mājdzīvnieks ir akmens. Tas nav jābaro, jāved pastaigā, jāmazgā, tas nekur neatstāj spalvas, nečurā uz grīdas, tas ir paklausīgs, nekad neslimo un nenomirst. Tā 1975. gadā iedomājās uzņēmējs Garijs Dāls, kādā bārā klausoties draugu sūdzības par saviem mājdzīvniekiem. Bija dzimusi jauna biznesa ideja un neilgi pēc tam viņš izlaida pārdošanā Pet Rock – Mājdzīvnieku Akmeni. Lai arī tie bija parasti laukakmeņi, ko Dāls iepirkta no būvmateriālu izplatītāja, cilvēki bija gatavi par tiem maksāt 3.95 dolārus (mūsdienu naudā ap 14 eiro). Tie tika pārdoti kastēs ar salmiem, caurumiem “elpošanai” un pamācību kā “mājdzīvnieku” kopt. Pet Rock bums ilga aptuveni 6 mēnešus, un liela daļa akmeņu tika nopirkti uz Ziemassvētkiem kā dāvanas  Šajā laikā Garijs Dāls kopā pārdeva 1.5 miljonus akmeņu un kļuva par milonāru.

Traki-Fakti--5

Brooklyn Supreme

Beļģu zirgs Brooklyn Supreme ar iesauku Brukijs (Brookie) bija lielākais zirgs, kāds jebkad ir piefiksēts. Šis milzīgais ērzelis bija 1.98 metrus augsts ar 3 metru apkārtmēru un svēra 1450 kilogramus. Lai izgatavotu Brukijam vienu pakavu bija vajadzīgs 76 cm dzelzis. Brukijs dzīvoja no 1928-1948. gadam.

Traki-Fakti--6 Lai gan Hetijas Grīnas bagātība mūsdienu naudā pārsniedza 2 miljardus dolāru, kad viņas dēls Neds bērnībā salauza kāju, viņa mēģināja Neda kāju izārstēt pēc iespējas lētāk mājas apstākļos, un vēlāk mēģināja viņu ievietot bezmaksas slimnīcā nabagiem, kur Volstrītas raganu tomēr atpazina un lika viņai samaksāt. Neda kāju tomēr pēc vairāku gadu ārstēšanas beigās nācās amputēt. Arī pret savu veselību viņa nebija daudz vēlīgāka un atteicās no ārstu pakalpojumiem, tāpēc vecumdienas pavadīja slimojot ratiņkrēslā.

loading...