Šodien ieteikts vēl vairāk pastiprināt Ierobežojumus Latvijā – Bail, iedomāties, kas Tagad sekos tālāk

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs sacīja, ka sakarā ar Covid-19 izplatību Latvijā pēdējo četru nedēļu laikā situācija nav stabilizējusies, tāpēc nepieciešams stingrāk ierobežot patreizējo situāciju valstī. 

SPKC eksperti atzina, ka pēdējo 7 dienu laikā no jauna atklāto gadījumu skaits ir pieaudzis par 44%, salīdzinot ar iepriekšējām 7 dienām, un norādīja, ka pozitīvo testu attiecība pret testu skaitu tagad ir sasniegusi 3,2%. Viņš lēsa, ka tuvākajās dienās, turpinot attīstīties slimības tendencei, tā sasniegs 4%, kas Eiropas Savienībā tiek uzskatīta par robežvērtību, no kuras var secināt, ka slimība ir kļuvusi plaši izplatīta sabiedrībā un nav kontrolējama.

Epidemiologs sacīja: “Visvairāk satraucoša ir situācija Rīgā. Šeit ir diezgan stabila izaugsmes tendence, un šeit cilvēkiem ir vairāk iespēju diferencēties nekā citiem reģioniem.” Viņš arī uzskata, ka nepieciešami spēcīgāki Pasākumi.

SPKC pārstāvis komentēja valdības iepriekš teikto, ka tie risina citus riskus, bet ne galvenos infekcijas ceļus. Tagad galvenie infekcijas ceļi ir darbs, izglītības iestādes un personīgie kontakti.

Epidemiologi teica: “Mēs varam pieņemt, ka Rīgā un citās vietās ir zināma sociālās pārnešanas pakāpe, kurai ir sociālās infekcijas risks.”

Viņš prognozēja, ka Latvija tuvāko dienu laikā sasniegs izšķirošos 4%, kas mūs novedīs pie “sarkanās zonas” Eiropas kartē.

Jauns.lv ziņoja, ka ceturtdien Latvijā tika reģistrēts vēl viens infekcijas gadījums-Covid-19 konstatēts 250 cilvēku vidū. Iepriekšējais augstākais dienas saslimstības līmenis bija 188 gadījumi.

Avots

loading...