Šodien pieņemti jauni un daudz stingrāki ierobežijumi – Situācija būs sliktāka, nekā pirmās pandēmijas vilnī

Valdība piektdien paziņoja, ka, strauji palielinoties Covid-19 sastopamības biežumam, samazināsies privātajos un publiskajos pasākumos atļauto cilvēku skaits, un maskas jālieto plašāk.

Privātos pasākumos iekštelpu pulcēšanās skaits tika samazināts no 30 uz 10, bet brīvā dabā – no 300 līdz 100. Veselības ministrija (EM) paskaidroja, ka Covid-19 tiek plaši izplatīts mājsaimniecībās, tāpēc, lai novērstu Covid-19, ir nepieciešams ierobežot privātās darbības. Populārs 19 ģimeņu vidū. Šīs izmaiņas stāsies spēkā sestdien, 24. oktobrī, savukārt citi ierobežojumi, par kuriem šodien lemj valdība, stāsies spēkā pirmdien, 26. oktobrī.

Tā kā Covid-19 tiek izplatīts arī telpās, to cilvēku skaits, kas var pulcēties telpās, tiks samazināts no 500 līdz 300, ja notiek publiski pasākumi vai ekonomiski pakalpojumi.

Tiks paplašināts arī masku izmantošanas apjoms sabiedriskās vietās ar nosacījumu, ka maskas tiek izmantotas ne tikai vietās, kur nav ierobežots cilvēku skaits, bet arī visās sabiedriskajās vietās (ieskaitot vietas ar fiksētām un personalizētām sēdvietām). Maskas jāizmanto ekonomikas un sabiedrisko pakalpojumu nozarēs.

Sniegt sabiedriskos pakalpojumus valsts un pašvaldību institūciju funkciju un uzdevumu veikšanai vai sniegt personām dažādu veidu pakalpojumus, tostarp sociālo palīdzību, sociālos pakalpojumus vai medicīnisko aprūpi. Tas nozīmē, ka, saņemot pakalpojumus no vietējām un valsts iestādēm, jums ir jāvalkā maska.

Paredzams, ka sejas maskas netiks izmantotas līdzīgās vietās, piemēram, peldbaseinos, akvaparkos, saunās un skaistumkopšanas vietās sejas kopšanai.

Paredzams, ka līdz 6. novembrim netiks sasniegti pietiekami rezultāti, lai novērstu nekontrolētu Covid-19 izplatīšanos sabiedrības vidū, tāpēc patlaban nav noteikts laika ierobežojums pienākumam lietot maskas sabiedriskās vietās. VM paskaidroja, ka, ja tiek novērsta nekontrolēta Covid-19 izplatīšanās sabiedrībā, var atcelt pienākumu lietot maskas un deguna maskas.

Tajā pašā laikā mainīsies valdības otrdienas lēmums, kas liek tiem, kas slēdz līgumus ar Covid-19, joprojām valkāt maskas.

Avots

loading...