Šodien paziņota informācija, kādas izmaiņas skars visus cilvēkus pēc Ārkārtas Situācijas beigām

Nu tad beidzot! Šodien ir paziņots, kā arī apstiprinātas jaunās izmaiņas, kuras sāksies spēkā jau no 10. Jūnija (Pēc ārkārtējās situācijas beigām.) Tiek ziņots, ka iekštelpās varēs uzturēties līdz pat 100 cilvēkiem, tomēr ne par vienu vairāk. Tas pats attiecas arī uz pulcēšanos ārā, tikai šajā gadījumā cilvēki varēs pulcēties līdz 300 vienkopus. Tieši tā ir paziņots Veselības Ministrijas izstrādātajā noteikumu projektā, kuram dots nosaukums : “Epidemioloģiskās drošības pasākumi un pretepidēmijas pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.”

Tieši tāpat visiem pasākumu organizatoriem obligāti, kuri rīkos speciālos pasākumus ārtelpās, būs stingri jāievēro, ka netiks pārsniegs 300 cilvēku limits vienuviet. Un pasākumu organizētājiem vajadzēs rūpīgi uzskaitīt katru cilvēku, kurš ieies un izies no noteiktā pasākuma. Tāpat skaidri tika norādīts, ka katrā pasākuma norises telpā jāatvēl 4 kvadrātmetri brīvās platības vienam cilvēkam.

Taču jāņem vēra, ka no 1. Jūlija līdz pat 31. Jūlijam iekštelpu zonās, kuru platība būs mazāka par 1000m2, vienlaicīgi varēs uzturēties līdz 100 cilvēkiem. Tomēr ja platība konkrētajām iekštelpas zonām būs lielāka par 1000m2, tad vienlaicīgi šajā vietā varēs uzturētis līdz pat 500 cilvēkiem, kas būs tiešām liels solis uz priekšu, kas liks atgriezties jau vecajā ikdienas ritmā.

Neatkarīgi arī šajā gadījumā katrai personai obligāti ir jānodrošina 4m2 brīvās telpas, lai ikvienam būtu sava brīvā zona, bez spiešanās. Visiem pasākumu organizatoriem obligāti būs nepieciešams atklāti parādīt informāciju par pieļaujamo cilvēku skaitu pasākuma konkrētajās vietās.

Tieši tāpat no 1. Jūlija līdz 31. Jūlijam ārtelpās varēs pulcēties līdz pat 1000 cilvēkiem, taču neviena vairāk. Uz šo atieglinājumu arī katram cilvēkam būs jānodrošina 4m2 brīvās telpas, ko pieprasa jaunās prasības.

Tāpat obligāti jānem verā, ka pulcēšanās ierobežojumu esošās prasības uz laiku neattieksies uz kultūras, izstāžu, organizētu sporta treniņu vai nodarbību dažādām norises vietām. Tāpat tas neattieksies uz sabiedriskās ēdināšanas vietām un citiem tirdzniecības pakalpojumu sniegšanas vietām.

Lasi vēl : Swedbank ir nākusi klajā ar nopietnu paziņojumu visiem bankas klientiem

Tāpat ikvienam obligāti jāturpina ievērot visas higiēnas prasītas un noteikti jāturpina ievērot divu metru distancēšanās prasība, lai beigās varētu atgriezties parastajā ikdienā. Sargājam sevi un citus.

Avots

loading...