“Swedbank” izplatījusi pavisam nopietnu brīdinājumu visiem bankas klientiem

Jau iepriekš esam saskārušies ar dažādiem bankas paziņojumiem par to, ka patreizējā laikā uzdarbojas vesela virkne ar krāpniekiem, kuri pavisam vienkārsi māk apvārdot cilvēkus un beigu beigās iegūt cilvēku kontos esošo naudu. Izklausās pavisam neticami, tomēr katru nedēļu ir vairākie cietušie no visām bankām kopumā un summas ir vairāk nekā iespaidīgas, tomēr ar ko šoreiz klajā nākusi Swedbank un vai tas tik tiešām ir tik nopietni, ka jāsāk raizēties? Kā izrādās, tad tas ir vairāk, nekā nopietni un lūk kādēļ!

“Brīdinājums. Jau šobrīd Latvijā ļoti aktīvi uzdarbojas krāpnieki. Viņi zvana un sūta SMS, kā arī ēpasta vēstules tiešā veidā sniedzot cilvēkiem pavisam maldinošu informāciju nolūkā izkrāpt kontā visu esošo naudu. Visbiežāk šie krāpnieki informē par it kā aizdomīgiem maksājumiem bankas kontā, kas steidzami būtu jāatceļ, un lai to varētu izdarīt ir jānosauc vai manuāli jāievada savs Smart-ID vai kodu kalkulatora kodi.”

“Atceries! Ja Jūs izpaudīsies vai ievadīsiet bankas konta datus un apstiprināsiet krāpnieciskās darbības ar Smard-ID vai kodu kalkulatoru, nauda tika neatgriezeniski pārskaitīta no Jūsu personīgā konta.” Tieši šajā gadījumā svarīgākais ir pareizi atpazīt krāpnieku. Iesākumā jāsāk ar to, ja zvana laikā kāds pieprasa nosaukt vai ievadīt internetbankas datus kā piemēram Smart-ID vai kodu kalkulatora datus, tad zvanītājs nav bankas darbinieks. Ja esat saņēmuši ēpastu vai sms, kura satur tīmekļa vietni, kurā tiek prasīt autorizēties, lai varētu apstiprināt savu identitāti, tas nav bankas sūtīts ziņojums! Nekad neievadiet internetbankas datus un Smard-ID šādās vietnēs.

Kā rīkoties šādās situācijās? Ja saņemat zvanus, sms vai ēpasta vēstules, pavisam noteikti nenosauciet savas internetbankas kodu datus un neapstipriniet darbības, kas jebkādā veidā saistīts ar jūsu bankas kontus, jo atcelt to vairs nebūs iespējams. Ja saskaraties ar šādu situāciju, tad noteikti ir noticis krāpšanas mēģinājums, bet savus datus neesat izpaudis, tad noteikti aicinām nekavējoties sazināties ar banku raksveidā (internetbankas čatā vai nosūtot ēpastu) vai arī zvanot. Ja krāpnieki ir ieguvuši Jūsu interneta bankas datus, tad nekavējoties zvaniet pa tālruni 67 444 444.

Atgādināsim, ka telefonkrāpnieki ir sākuši izmantot robotizētus zvanus, lietojot arī latviešu valodu. Jau iepriekš Latvijas bankas klienti galvenokārt saņēma zvanus krievu valodā. Pavisam noteikti aicinām būt piesardzīgiem, jo krapnieku zvani var būt pavisam pārliecinoši un manipulatīvi, aicinot Jūs pieņemt steidzamu un nepārdomātu lēmumu.

loading...