Toms Bricis paziņo, ka karstuma dēļ izplata sarkano brīdinājumu visā Latvijā – “Kas tāds vēl nav piedzīvots!”

Augstās temperatūras dēļ Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs ir izsludinājis sarkano brīdinājumu, kas būs spēkā visu darba nedēļu.

Brīdinājumā tika norādīts, ka ārkārtīgi karstais laiks Latvijā turpināsies līdz darba nedēļas beigām. Pēcpusdienā termometra stabiņš gandrīz visās valsts daļās pakāpsies līdz +32 .. + 34 grādiem. Daudzviet gaidāmas arī tropiskās naktis – temperatūra nenoslīdēs zem +20 grādiem.

Tajā pašā laikā ir brīdinājumi par lielu meža ugunsgrēku risku. Pērkona negaisa brīdinājumi vietējā teritorijā var izraisīt vētras, plūdus un pat krusu, kas turpināsies visas nedēļas gadumā. Pērkona negaiss var skart nelielas teritorijas, bet kopējā situācija no pērkona negaisiem var būt tik tiešām bīstama.

Aizsargājiet sevi un atbalstiet tos, kuri ir visneaizsargātākie pret augstām temperatūrām! Izpildiet kompetentās iestādes norādījumus. Iespējama infrastruktūras kļūme. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesti mudina pusdienlaikā mazāk uzturēties saules staros. Noteikti dzert daudz ūdens, izvēlēties piemērotu apģērbu un rūpīgi rūpēties par bērniem un veciem cilvēkiem.

Karstā dienā noteikti nevajadzētu pavadīt visu dienu pludmalē, kā arī  pusdienlaikā strādāt dārzā vai ilgstoši vingrot. Turklāt tveicīgais laiks  nav piemērots intensīvai fiziskai slodzei, it īpaši, ja ir visspēcīgākā saule (no pulksten 10 līdz 16).

Maziem bērniem ir bīstami ilgstoši uzturēties saulē. Ieteicams palikt ēnā vai iekštelpās. Ir svarīgi nodrošināt, ka bērni ārā bieži dzer ūdeni un valkā galvassegas. Nekādā gadījumā nedrīkst atstāt mazuļus automašīnā vai telpās vienatnē. Bērni var arī pārkarst, gulēt nevēdinātās un karstās telpās un ilgu laiku uzturēties ratiņos.

Jāatzīmē, ka ilgstošas ​​augstas temperatūras sekas var saasināt hroniskas slimības, tāpēc, lūdzu, apspriediet ar savu ārstu, kā saglabāt veselību karstās dienās. Cilvēkiem ar hroniskām slimībām, tostarp sirds un asinsvadu slimībām, karstā laikā rūpīgi jāievēro ārsta norādījumi.

Karstās dienās īpaša uzmanība jāpievērš pacientiem, kuri guļ pie gultas un nespēj parūpēties par sevi. Pārliecinieties, ka viņu istabās ir pietiekama ventilācija un dzesēšana, kā arī pietiekams šķidruma daudzums.

Vecāka gadagājuma cilvēkiem, īpaši tiem, kas vecāki par 75 gadiem, ir arī pārkaršanas risks. Gados vecākiem cilvēkiem ir svarīgi klausīties viņu ķermenī un pievērst īpašu uzmanību. Gados vecākiem cilvēkiem, tāpat kā bērniem, vislabāk ir dzert daudz ūdens vēsā vietā un labi vēdināmā telpā.

Avots

loading...