Meteorologi metas laicīgi brīdināt: “Gaidāmi ekstremāli laikapstākļi! +35 grādu karstums un ne tikai!”

Ja iepriekš mēs vēl tikai nedaudz varējām pasūdzēties par karstuma viļņiem, kas īpaši bija jūtami Līgo un Jāņu naktī, tad šoreiz situācija ir pavisam savādāka un diemžēl jāsaka, ka arī krietni bīstamāka, lai cik ļoti to negribētos. Sinoptiķi un meteorologi jau ir brīdinājuši par gaidāmo laiku nākamnedēļ un tas būs vairāk nekā vienkārši “karsts!”

Lai gan šo karstumu noteikti nevar salīdzinār to to, kas notiek Amerikas Savienotajās Valstīs, jo tur karstuma rekordi pārsit viens otru. Par laimi Latvijā situācija vēl nav tik ļoti traka, kā tas piemēram ir Kanādā. Tomēr jāņem vērā, ka neatkarīgi no tā, arī nākamnedēļ spēkā būs gan oranžais, gan sarkanais brīdinājums atkarībā no konkrētās lokācijas.

Pēc nelielas svētdienas atslābināšanās temperatūra Latvijā atkal pamatīgi nākamnedēļ sakarsīs. Saskaņā ar jaunākajām laika prognozēm temperatūra var sasniegt +35 grādus, kas atkal var lauzt iepriekšējos karstuma rekordus, kuri bija novērojami svētku laikā.

Svētdien saule gaisu sasildīs līdz +28 .. + 33 grādiem, un paredzams, ka vēsāks laiks būs Kurzemes rietumos, kur temperatūra paaugstināsies līdz +23 .. + 27 grādiem. Dažās valsts rietumu un centrālās daļas daļās var būt pērkona negaiss. Dienvidu vēja brāzmas pastiprināsies līdz 9-14 metriem sekundē.

No pirmdienas stāsies spēkā augsta temperatūra, un var sasniegt +35 grādus. Karstākais laiks, visticamāk, iestāsies no otrdienas līdz ceturtdienai, pēc tam Latvijā var ienākt arī nedaudz vēsāks gaiss no rietumiem, taču ārkārtīgi karstā augstā temperatūra var ilgt ilgāku laika periodu.

Siltās naktīs temperatūra nenoslīdēs zem +18 .. + 24 grādiem. Paredzams, ka kopējais nokrišņu daudzums visā valstī nav ievērojams, taču dažos rajonos var rasties spēcīgi pērkona negaisi.

Ir ziņojumi, ka cilvēka radītā globālā sasilšana vēsta par spēcīgākiem karstuma viļņiem nākotnē. Palielināsies arī tā izraisīto spēcīgo lietavu un plūdu risks, lai gan augsto temperatūru dēļ aizvien biežāk gaidāmi postoši sausumi. Tieši tāpēc jau šodien ir jādomā par rītdienu un nākotni kopumā, tāpēc darīsim visu to labāko, lai saaudzētu dabu un mūsu kopējo nākotni arī mūsu bērniem un pārējiem.

Avots

loading...