Vai Tev ir pa spēkam atrisināt šo uzdeuvmu bez kļūdām? Diez vai! 90% Kļūdās jau pirmajā reizē!

Šis ir pavisam vienkāršs uzdevums, kurš arī pēc acīmredzamā liekas ļoti vienkāršs, tomēr aiz tā slēpjas kāds neliels āķis, kurā tad uzķeras aptuveni 90% cilvēki jau pirmajā reizē. Lai cik ļoti gribētos, nevajadzētu pārsteigties ar ātro atbildi, jo tā visticamāk būs kļūdaina. Vai spēsi to atrisināt jau ar pirmo reizi?

Matemātikas skolotāja pateica : “Ja trešās klases skolnieks nespēj atrisināt šo uzdevumu, tas nav nekas, bet ja sestās klases skolnieks to nevar atrisināt, tas jau ir skumji. Nemaz nerunājot par pieaugušajiem, kuriem šīs lietas ir jāzina uzreiz. Šis uzdevums ir iekļauts ceturtās klases sklonieka grāmatā.”

Uzdevums tik tiešām ir ļoti vienkārši un skaitļi nav itin nekādi lielie. Izrādās, ka liela daļa pieaugušo atrisina šo uzdevumu 10 sekundēs, taču 90% kļūdījās uzreiz! Vai Tu jau izrēķināji, cik sanāca Tev? Kāds tad beigu beigās ir Jūsu rezultāts un vai domājat, ka tas ir pareizs?

Vai tas ir 4? Par nožēlu 4 tomēr nav pareiza, lai gan daudziem tāda sanāk. Tieši 90% cilvēku atzīst, ka viņu atbilde ir 4, taču tā nemaz nav. Kāda tad ir pareizā un īstā atbilde, kas atbilst šim uzdevumam? Pareizā atbilde ir pavisam vienkārša un tiem, kuriem padodas matemātika, tas noteikti nesagādā itin nekādas problēmas un tas jau ir vairāk nekā skaidrs. Kāda tad ir Jūsu atbilde tagad?

Pareizā atbilde ir 1! Liela daļa cilvēku cenšas visu vienkāršos, tāpēc neatceras matemātikas principus. Visa problēma ir dalīšanā. Ja skaitlis ir jāsadala ar decimāldaļu, tad decimālskaitlis jāmaina pret cipariem vai vienkārši jānomaina un jādala. Vai to atceraties?

Ja vēl neesat pārliecināti un domājiet, ka Jūsu atbilde ir pareize, tad paņemiet kalkulatoru un izdaliet 2 ar 0,5 un tas būs tas pats, kas decimāldaļā. Lūk 100% pierādījums, ka lielākā daļa nevar izpildīt pareizi šo uzdevumu ar pirmo reizi.

Šis uzdevums tikai kārtējos reizi pierāda cik ļoti bieži cilvēki aizmirst elementāras lietas un visu cenšamies ļoti vienkāršot, pat brīžos, kad to nav nepieciešams darīt.

loading...