Valdība paziņo par gatavību ieviest krietni stingrākus ierobežojumus

LETA Valsts premjerministra birojā apstiprināja, ka tā sniegs valdībai informāciju par gatavošanos stingrākiem ierobežojumiem. Ņemot vērā pieaugošo izplatību, dažas ekspertu darba grupas pašlaik pēta jautājumus, kas saistīti ar iespējamiem stingrākiem ierobežojumiem un tas nozīmē tieši to, ko no kā cilvēki visvairāk baigās!

Savukārt valsts premjerministra Jāņa Citskovska vadītā operāciju vadības grupa pirmdien apspriedīs un apkopos šo darba grupu secinājumus, kuru rezultātā domās par to, ko īsti darīt tālāk attiecībā pret jaunā veida situāciju un gaidāmajiem priekšlikumiem.

Saskaņā ar plānu operācijas uzraudzības komanda sagatavos valdības sagatavošanos tā dēvētās “D + koncepcijas” ieviešanai Latvijā, kas ieviesīs stingrākas epidemioloģiskās drošības prasības. Jāpiebilst vien tas, ka šis plāns ir būtībā pats stingrākais no visiem, līdz ar to, tas acīmredzami norāda, ka patreizējā situācija ir tiešām ļoti bēdīga.

Pašlaik nav zināms, kādus ieteikumus rīcības vadības grupa var sniegt valdībai, taču galīgo lēmumu par konkrētiem ierobežojumiem un šo ierobežojumu ieviešanu pieņems kabinets. Iepriekš veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) aģentūrai LETA atzina, ka operācijas vadības grupai un ekspertiem steidzami jāsagatavo stingrāku ierobežojošu pasākumu kopums, pamatojoties uz iepriekš apspriesto “D + koncepciju” valdības apspriešanai.

Politiķis norādīja,  sastopamība Latvijā joprojām palielinās, un pašreizējā izaugsmes tendence ir acīmredzama. Tāpēc ministrs uzskata, ka pašlaik nav iespējams vēl vairāk atvieglot epidemioloģiskās drošības noteikumus un pasākumus. Pavrucis uzsvēra: “Mēs nedrīkstam atkārtot Igaunijā notikušos notikumus Latvijā.”

Slimību kontroles un profilakses centrs šodien vairākkārt ziņoja, ka epidēmija Latvijā turpina saasināties. Saskaņā ar centra datiem  sastopamība nedēļā ir palielinājusies par 35,5% kopš aprīļa sākuma, salīdzinot ar 11,4% pieaugumu pirmajās divās nedēļās.

SPKC teica: “Šī situācija katru nedēļu pasliktinās.” Ieskaitot 6. maiju, Latvija kopumā atklāja 1036 jaunus gadījumus, kas ir lielākais reģistrēto gadījumu skaits katru dienu kopš februāra – iepriekš 20. februārī katru dienu tika reģistrēti vairāk nekā 1000, tika reģistrēti 1069 gadījumi.

Kopš nesenajām maija brīvdienām arī divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs Latvijā atkal ir pieaudzis – no 416,6 gadījumiem vakar līdz 435,1 gadījumiem vakar un tas diemžēl nenorāda ne uz ko labu!

Avots

loading...