Valsts Ceļu Policija izplata jaunu un ļoti nozīmīgu brīdinājumu, visiem, kas pārvietojas ar mašīnu!

Ikvienam zināms, ka braucot lielākus gabalus bieži vien cilvēkiem iestājas pastiprināts nogurums, kas vadītājiem ir vislielākās briesmas, tieši sēžot pie stūres. Un izrādās, ka jaunais brīdinājums nav tā vienkārši izziņots!

Pēc Policijas statistikas datiem 2017. gadā ir notikuši veseli 29 satiksmes negadījumi, kuru cēlonis bija tieši iemigšana pie stūres. Līdz ar to šādi negadījumi ne tikai palielina risku izraisīt letālu avāriju, bet arī apdraud visus apkārtējos, kuri tajā brīdī var tikt notriekti vai izraisīt vēl lielāku avāriju iesaistot desmitiem cilvēku. Un viss tikai tādēļ, ka cilvēks iemieg.

Viens no galvenajiem Valsts Policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšniekiem – Normunds Krapsis ir atzinis : “Miegainu cilvēku var salīdzināt ar iereibušu cilvēku. Nogurumā cilvēks reaģē daudz lēnāk un nespēj pietiekamā ātrumā konstatēt bīstamas situācijas uz ceļa.” Aizmigšana un Mikromiega iespaids pie stūres var novest pie traģiskām beigām.

Pēc statistikas datiem nevaram spriest reālo situāciju, jo tie ir tikai datētie aizmigšanas gadījumi. Jebkura parasta avārija tikpat labi ir bijusi dēl šofera noguruma vai aizmigšnas, taču tas ir noliegts. Tad var padomāt, cik patiesībā liels varētu būs šis cipars?

Taču tas nebūt vēl nav viss!

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpināmu

loading...