Valsts Ieņēmumu Dienests pavisam Steidzami nāk klajā ar paziņojumu visiem iedzīvotājiem! Tas skars ikvienu

Valsts ieņēmumu dienests jau ļoti laicīgi nācis klajā ar pavisam svarīgām un nopietnām ziņām. Ticis paziņots, ka ikvienam jāpievērš uzmanība tās vēstījumam: mūsu dzīvē gaidāmas būtiskas pārmaiņas. Šīs izmaiņas ir neizbēgamas, jo tās attiecas uz konkrētu lietu, kas vienādi ietekmēs visus iedzīvotājus jau turpmākajā laika periodā un tas ir jāņēm vērā pilnīgi visiem.. Cilvēki pašlaik nesaprot, kas tas īsti ir, līdz nav iepazinušies ar tās kopumu, tāpēc viņiem ir jāatklāj aktuālie notikumi, kas jau tūliņ skars lielu daļu iedzīvotāju. Laiks to visu palūkot krietni sīkāk.

Valsts ieņēmumu dienests plāno sākt pilotprojektu, kas paredz atsevišķu iedzīvotāju grupu analīzes veikšanu, kas jau ilgāku laika nemaksā nodokļus. VID norādīja, ka sākotnēji sazināsies ar vairāk nekā 30 000 šajā projektā iesaistītajiem iedzīvotājiem. Projekta mērķis ir sniegt iedzīvotājiem dziļāku izpratni par problēmām un rast viņiem piemērotākos risinājumus. Tas arī palīdz viņiem izveidot efektīvāku sociālās aizsardzības sistēmu, lai viņiem nebūtu jārisina daudzas problēmas. Pilotprojekts ir vecumā no 30 līdz 35 gadiem, tomēr jāskatās, kā tas drīzumā varētu turpināties. Tomēr lūk, kā tas viss notiks.

VID pārstāve Santa Garanca vēstulē norādīja, ka grupā ietilpst vairāk nekā 30 000 iedzīvotāju. Vēstules paskaidrojuma dēļ šiem iedzīvotājiem nodokļi nav jāmaksā. Turklāt Santa Garanca skaidroja, ka arī cilvēkiem ar ienākumiem būtu jāpievērš uzmanība VID bažām. Viens veids, kā to izdarīt, ir turpmāk maksāt sociālās apdrošināšanas nodokļus.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras elektroniskajā pakalpojumā “latvija.lv” ir atrodama informācija par veiktajām sociālās apdrošināšanas iemaksām par konkrētu personu. Šai informācijai var piekļūt ikviens.

Lai ziņotu par nenomaksātiem nodokļiem, zvaniet uz VID uzticības tālruni 80009070 vai rakstiet uz e-pastu parkapumi@vid.gov.lv. Cilvēkiem, kuri nav strādājuši saskaņā ar līgumu, jāvēršas Valsts darba inspekcijā. Turklāt ir obligāti jāsaprot visizplatītākās nodokļu nemaksāšanas shēmas.

Jebkuri ienākumi, kas gūti no preču vai pakalpojumu pārdošanas, ir jādeklarē un jāapliek ar nodokļiem valstij, kurā tiek veikta šī saimnieciskā darbība. Strādājot Latvijā kā darba ņēmēju, bet strādājot ārpus Eiropas Savienības, ir jādeklarē gada ienākumi un jāmaksā nodokļi. Tomēr darbiniekiem, kuri strādā attālināti ārvalstu uzņēmumā, sava alga EDS nav jādeklarē. Tā vietā tos apliek ar nodokļiem attiecīgās valstis, bet maksā tikai nodokļu atšķirības, ja tādas ir.

VID informēja iedzīvotājus, ka, izīrējot īpašumu, viņi var izmantot vienkāršotas nodokļu procedūras. Turklāt sociālā nodrošinājuma sistēma šādā veidā neiekasē ienākumus.

Apmaiņā pret finansiālā nodrošinājuma nodrošināšanu saviem pilsoņiem valsts sociālā apdrošināšana sedz izdevumus, kas saistīti ar bezdarbu, invaliditāti, grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu, jauno vecāku audzināšanu un vecumu; tas pat sedz medicīniskos izdevumus un citus valsts sniegtos pakalpojumus. Cilvēki maksā šajā sistēmā ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

loading...