Veselības Budžets 2021. Gadam – Pacienti brutāli tiek atstāti novārtā un zālēm naudas nepietiek jau tagad

Lai gan nākamgad tiek plānots palielināt finansējumu veselības budžetam, tas nenozīmē, ka ir sagaidāms, ka pieaugs medicīnas un zāļu izmaksas – viss pieaugums tiks tieši izmantots, lai palielinātu ārstu algas, lai sasniegtu likumu un solījumus. Kā vēsta digitālais laikraksts Neatkarīgā – pacients tika “atstāts ārpus laivas”! Kā mēs visi zinām, 2021. gada veselības budžetā nav paredzēts nodrošināt papildu finansējumu veselības pakalpojumiem un zālēm, kas nozīmē… Jūs jau paši zināt ko…

Tomēr veselības nozarē problēmu netrūkst. Saskaņā ar rakstu, viena no galvenajām nozares problēmām ir samazināt ekspertu / inspekciju rindu un zāļu piegādi. Tā sacīja Latvijas Pacientu organizācijas tīkla koordinatore Baiba Ziemele, kura norādīja, ka tas ir pilnīgi pretrunā ar novārtā atstāto pacientu interesēm.

Veselības ministre Ilze Viņķele –  intervijā laikrakstam norādīja, ka veselības aprūpes budžets palielināsies tikai tad, ja palielināsies ārstu algas. Tāpēc viņa mudināja ārstus apsvērt veidus, kā uz laiku vai vismaz daļēji atteikties no pašreizējām atalgojuma prasībām, un meklēt veidus, kā dalīt naudu ar pacientiem. Visas lielākās medicīnas organizācijas šo iespēju ir noraidījušas un negrasās piekāpties.

Tajā pašā laikā pacientu organizācijas aicināja jaunajā budžetā piešķirt papildu piešķīrumus, lai nodrošinātu valsts iedzīvotājiem labāku piekļuvi ārstēšanai. Pacientu organizācija ir rakstījusi lēmumu pieņēmējiem, tostarp premjerministram, dažādu ministriju un komisiju vadītājiem, kā arī Saeimas frakciju vadītājiem, lai situācija tiktu uzlabota nekavējoties.

34 miljoni joprojām trūkst! Septembra beigās attiecīgie skaitļi tika sniegti Stratēģiskās veselības padomes sēdē: Pašreizējā projekta veselības aprūpes budžetā trūkst aptuveni 17 miljonu eiro, lai samazinātu ekspertu / pārbaužu rindu, bet vēl ar 17 miljoniem eiro nepietiek, lai nodrošinātu pietiekami daudz kompensējamo zāļu.

Tas ir īpaši svarīgi, ņemot vērā Covid pandēmijas ietekmi uz veselības nozari. Eksperti saka, ka visefektīvākais veids, kā pasargāt cilvēkus no Covid-19 komplikācijām, ir pamata slimības ārstēšana. Tas nozīmē, ka jūs varat regulāri apmeklēt ārstu, un jūs viegli varat saņemt testus, zāles utt.

Latvijā lielā rindas laika dēļ pacienta stāvoklis bieži pasliktinās un tiek pagarināts ārstēšanas laiks, kas vēl vairāk pagarina ārstēšanas laiku un sadārdzina izmaksas.

loading...