Vinķele pavisam negaidīti nāk klajā ar nepatīkamu paziņojumu par jaunajiem ierobežojumiem : “Šovasar ballīšu sezona izpaliks”

Viņķele šoreiz ir nākusi klajā ar nopietnu paziņojumu, kas ietekmēs pilnīgi visus, ziņojums ir nopietns un jāņem vērā ikvienam. Šovasar ballīšu sezona izpaliks, un iedzīvotājiem ir rūpīgi jāievēro Covid-19 izplatības mazināšanai noteiktie ierobežojumi un ieteikumi, šodien pēc valdības sēdes norādīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Ņemot vērā Covid-19 uzliesmojumus, pieņemts lēmums “nedaudz atkāpties atpakaļ ierobežojumos”, teica politiķe, norādot, ka valstī kumulatīvie saslimstības rādītāji pagājušajā nedēļā bija 0,7, bet šonedēļ tie kāpuši līdz 2,8 un 100 000 cilvēku.

Vērtējot pēdējās nedēļas jauno gadījumu izcelsmi un struktūru, epidemiologiem kļuva skaidrs, ka inficēšanās pamatā notiek tostarp izklaides pasākumos un sabiedriskās ēdināšanas vietās. Tāpēc pieņemts lēmums samazināt pie viena galdiņa pieļaujamo cilvēku skaitu. Tāpat ierobežots sabiedriskās ēdināšanas vietu darba laiks nakts stundās. “Mēs ceram, ka šis skrūvju pievilkšanas pasākums apturēs slimības izplatīšanos,” pauda Viņķele.

Ministre aicina sabiedrību apzināties, ka Covid-19 ierobežošana nav tikai valdības veiksmes vai neveiksmes stāsts – tas ir arī sabiedrības līdzdarbības jautājums.

“Mums izdevās slimības izplatību ierobežot martā, bet ir jāsaprot, ka bezrūpīga un bezatbildīga izturēšanās pret ierobežojumiem kaitē kā uzņēmējiem, tā arī sabiedrībai kopumā. Jāliek aiz auss, ka šovasar ballīšu sezona izpaliks, bet tas ir mūsu visu un ekonomikas atlabšanas labā,” sacīja politiķe. Taču tas nav viss!

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

loading...