Viņķele paziņojusi, ka ārkārtas situāciju jāpagarina uz vēl 3 mēnešiem

Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludinātais ārkārtas stāvoklis būtu jāpagarina par trim mēnešiem pēc 14. aprīļa, intervijā portālam TVNET sacīja veselības ministre Ilze Šekele (A / PAR). Tajā pašā laikā viņa atzīmēja, ka valdība varētu novērst ārkārtas situāciju agrāk, ja situācija uzlabosies.

Intervija notika šā gada 30. martā Par jauno 2. un 2. pasākumu. Vai tas nozīmē, piemēram, to, ka kafejnīcās tagad nedrīkst būt vairāk par diviem apmeklētājiem vienlaikus?
Netālu no šī attāluma var atrasties divi cilvēki vai vienas mājsaimniecības locekļi. Kafejnīcās starp šīm divām potenciālajām klientu grupām vajadzētu būt divu metru attālumam. Tātad pie viena galda var sēdēt divi cilvēki, savukārt pārējiem diviem, kas varētu būt arī kafejnīcas apmeklētāji, šis attālums ir jānodrošina. Ja kafejnīca nevar izpildīt šo attāluma prasību, diemžēl viņi nevar nodrošināt klientu apkalpošanu uz vietas.

Jau ziņots, ka daži medicīniskie pakalpojumi ir ierobežoti attiecībā uz Covid-19. Kā ir, piemēram, ar zobārstiem?
[Viņi sniedz] ārkārtas un akūtu palīdzību. Vai tas ir līdz 14. aprīlim? Jā. Un tam ir divi iemesli. Pirmkārt, līdz 14. aprīlim ir ārkārtas situācija. Otrkārt, mēs apskatīsim, kā šie ierobežojumi ietekmē ārstniecības pakalpojumus.

Tā mērķis ir samazināt infekcijas izplatību, vienlaikus neapdraudot pacientu veselību, izmantojot šos pakalpojumus, kuri ir aizkavējušies. Pēc divām nedēļām mēs izlemsim, vai turpināsies medicīnisko pakalpojumu ierobežojumus. Mēs vienojāmies ar privātiem pakalpojumu sniedzējiem, ieskaitot zobārstniecības praksi, ka šonedēļ mēs novērtējam tās pirmo ierobežoto nedēļu un pēc tam pārbaudām, vai regula sasniedz savu mērķi.

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā, par to cik īsti tiks pagarināts šis termiņš

loading...