Vīrietis parāda cik identiska prece maksā Latvijā un Vācijā! Cenām neidomājami milzīga atšķirība!

Liela daļa, kura aktīvi seko līdzi cenām un dažādām precēm pavisam noteikti zina, kā tas ir, kad tiek salīdzinātas cenas un attiecīgā prece iegādāta vietā, kur maksā lētāk, lai gan prece ir pilnīgi identiska, tieši tāpēc rodas jautājums – kāpēc pārmaksāt, ja vari nopirkt vienu un to pašu preci, tikai vienā vietā lētāk? Šoreiz stāsts ir par to pašu, tomēr šoreiz tas būs diezgan nepatīkami.

Bieži vien Latvijas presē izskanējuši dažādi gadījumi par to, kur lasītāji ir piefiksējuši ievērojami cenu atšķirību starp pilnīgi vienādām precēm Latvijā un Vācijas lielveikalos. Jāņem gan vērā tas, ka esošās cenas Latvijas tirgū ne vienmēr ir loģiski izprotams. Viens no skaļākajiem skandāliem presē bija saistībā ar čipsu izmaksām Latvijā un kaimiņvalstīs. Izradās, ka čipsi, kas ražoti Latvijā, ir nopērkami lētāk kaimiņvalstīs, nevis mūsu pašu veikalos, vai tas nav gana dīvaini? Taču laiks ķerties klāt pašam galvenajam.

Tieši tāpat, ka ik pa laikam tiek runāts un eksperimentēti pierādīts, ka augstāk attīstajās valstīs nopērkamas kvalitatīvākas preces, nekā to akvivalenti zemāk attīstākajās valtīs. Tā peimēram, eksperimentos pierādīts, ka Vācijā nopērkamais veļas pulveris ir krietni koncentrētāks nekā Latvijā nopērkamais, tomēr Latvijā nopērkamais ir vēl dārgāks, nekā Vācijā.

Tieši šajā gadījumā Twitter lietotājs ir pierādījis acīmredzamo atšķirību starp ļoti populāru zobu pastu. Viņš nofotogrāfēja cenas Vācijas veikalā un pēc tam identisku zobu pastu nofotogrāfēja veikalā Latvijā. Pie tam konkrētais vīrietis norādījis, ka minētā zobu pasta Vācijā tiek pārdota 100ml iepakojumā un maksā 3,25 eiro, taču Latvijā tā ir nopērkama par 6,69 un tas pat nav pats svarīgākais.

Pats galvenais iemesls ir tas, ka Latvijā par divreiz lielāku cenu tiek pārdota zobu pastu vēl mazakā iepakojuma daudzumā. Šajā gadījumā 75ml, bet Vācijā tie bija 100ml. Kopumā ir ļoti daudz šādu preču salīdzinājumi, kas tik tiešām apbēdina, tomēr salīdzinot ar Vāciju, Latvijā ir krietni zemāks algu līmenis, tomēr preces pie mums maksā dārgāk, nekā Vācijā, kur cilvēki pelna krietni vairāk.

loading...