Atklājies, ka daļai ģimeņu, kuras saņēma 500 Eiro pabalstu, nāksies tos arī deklarēt!

Tūkstošiem ģimeņu bija ļoti priecīgi, kad tika apstiprināts, ka ģimenes ar bērniem patiešām saņems 500 eiro par bērnu. Šis ceļš noteikti nav īssavienojums, bet salīdzinoši garš un pat grūts, taču galu galā tas tika pieņemts, un visa situācija izrādījās izdevīga ģimenēm ar bērniem.

Stāsts “Nekā personīga” vēstīja, ka 2017. gadā Ventspils peldbaseinā noslīkuša zēna vecākiem draudēja reāla brīvības atņemšana par to, ka viņi gada ienākumu deklarācijā nebija paziņojuši par kompensāciju. Rezultātā daži 500 eiro dotācijas saņēmēji ir ļoti noraizējušies vai netiks turēti aizdomās par jebkādu kaitējumu valstij. Ja nākamgad iesniedzat šo 2021. gada ienākumu deklarāciju, pēkšņi aizmirstat vai neapsverat iespēju deklarācijā ierakstīt konkrētus 500 eiro ienākumus.

Gandrīz lielākā daļa ģimeņu ir saņēmušas vienreizēju pabalstu 500 eiro apmērā par bērnu. Sākot ar bērna piedzimšanas gadu, no vecākā līdz jaunākajam pabalstu maksā pakāpeniski. Visilgāk ir jāmaksā ģimenei, kas maksā visvairāk bērnu, jo katra pabalsta summa tiek maksāta par katru bērnu katru dienu.

Tomēr vissvarīgākais šajā sakarā ir faktiskā situācija 500 eiro.Vai tā jādeklarē visiem? Vasts ienākumu dienests (VID) paskaidroja, ka iedzīvotājiem, kas saņem pabalstus no Valsts sociālā dienesta, nav pienākuma deklarēt šo pabalstu, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju tieši Valsts ienākumu dienestā. Tomēr ir daļa, kurai tas jādara, un tādā gadījumā likums nosaka, ka ierēdnis iesniedz valsts amatpersonas paziņojumu. Un ienākumi ir jādeklarē tāpat kā visi pārējie ienākumi.

Lasi vēl : Šodien paziņoti lieli jaunumi saistībā ar 200 Eiro pabalstu piešķiršanu!

Tāpēc, aizpildot īpašo ierēdņu gada pārskatu 2021. gadā, valsts amatpersonām skaidri jānorāda visi ienākumi pārskata periodā. VID galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Teice-Mamaja pastāstīja, ka šogad saņēmis arī vienreizējus bērnu pabalstus.

Turklāt, ja ierēdnis kāda iemesla dēļ nepieraksta saņemtos pabalstus savā paziņojumā, ierēdnim draud administratīvā atbildība, kas noteikta “Likuma par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 32. pantā. atbildība. Šī fakta neievērošana.

Avots

loading...