Cik daudz laika aizņemtu, aizceļojot uz šīm planētām?

Merkurs – 6,5 gadi

Pirmais pārlidojums uz Merkuru notika 1970-tajos gados. Un, lai tur nokļūtu, bija nepieciešamas 147 dienas. Tomēr, ja tu tiešām vēlētos aizceļot uz šo planētu, būtu nepieciešams krietni ilgāks laiks – tev būtu nepieciešams pielāgoties Merkura orbītas ātrumam, kas aizņemtu krietni vairāk laika – aptuveni 6,5 gadus.

Venera – 15 mēneši

Lai arī Venera ir mūsu kaimiņš, tā tik un tā atrodas 25 000 000 jūdžu attālumā no tuvākā punkta (no tālākā 162 000 000 jūdžu attālumā). Un neviens īsti nevēlas doties uz šo planētu, jo tā ir super-blīva un karsta.

Mēness – 3 dienas

Šo mēs jau esam darījuši iepriekš. Ja vien mums nebūtu raķete, kas ir jaudīgāka par Saturn V, šis ceļojums aizņems 3 dienas. Kas ir diezgan labi, jo tas taču ir Mēness. Un, jā, mēs zinām, ka tā tehniski nav planēta.

Marss – 7 mēneši

Ir bijuši gadījumi, kad cilvēki ir sūtīti uz Marsu, bet laiks, kurā tas tiek sasniegts, ir atkarīgs no tā, kādā orbītas stāvoklī mēs tajā brīdī atrodamies, attiecībā pret Marsu. Tie ir bijuši aptuveni 7 mēneši, bet, ja orbītas nav izlīdzinājušās, tas var aizņemt krietni vairāk laika.

Jupiters – 6 gadi

Mēs nekad neceļotu uz Jupiteru, jo tas pārsvarā ir veidots no gāzes. Kaut gan mēs varētu aizceļos uz Eiropu, kas ir viens no Jupitera pavadoņiem. Šis ceļojums būtu ļoti apgrūtinošs, aizņemtu ilgu laiku un daudz līdzekļu.

Saturns – 7 gadi

Cassini (kosmiskais aparāts Saturna apkārtnes izpētei) devās ceļojumā 1997. gadā un nolaidās 2004. Pa ceļam tas redzēja vairākas planētas un izmantoja Jupitera gravitāciju, lai veiktu pēdējo grūdienu. Pēc 17 gadiem Cassini vēl joprojām ir aktīvs.

Urāns – 8,5 gadi

Voyager veica ceļojumu mazākā laikā par desmitgadi. Tomēr tas turpināja savu ceļojumu un nu ir krietni ārpus Saules sistēmas. Un tu domāji, ka ceļojums uz Urānu ir rokas stiepiena attālumā!

Neptūns – 12 gadi

Vēlies doties uz Neptūnu? Tas tev aizņems tikai 12 gadus. Un pie tam – nav nekāda īpaša iemesla, lai vispār uz turieni dotos.

Plutons – 9,5 gadi

2006.gadā tika izsūtīta zonde, kurai būtu jānosēžas aptuveni šī gada jūlijā. Ir jauki, ka kāds vēl pievērš uzmanību mazajai pundurplanētai!

loading...