Ieradumi lai dzīvotu ilgāk un laimīgāk

Ieradumi-kas-tev-1   Cilvēki, kuriem ir biežs sekss, bieži vien ir daudz laimīgāki, mazāk stresaini un labāk atpūšas, tas viss noved pie garākas dzīves. Arī, pētījumi pierāda, ka regulāra ejakulācija vīriešiem samazina prostatas vēža risku. Ieradumi-kas-tev-2

2. Protams, labāk būtu, ja tu vispār nesāktu smēķēt, bet ja esi smēķētājs, nekad nav par vēlu, lai pārstātu!!!! Ja tu atmetīsi smēķēšanu, tavs ķermenis ir spējīgs uz brīnumainām lietām, lai atjaunotu tavu ķermeni un pagarinātu tavu dzīvi. Tāpēc atmet, cik ātri vien vari un dod sev labākas iespējas!

Ieradumi-kas-tev-3

3. Nesens pētījums simtgadnieku vidū atklāja, ka tie gulēja 8 vai vairāk stundu diennaktī. Miegs ir ļoti svarīgs, lai notiktu dienas laikā radīto ķermeņa bojājumu atjaunošana, guli, cik vien daudz vari, pat tad ja dzīve ir stresa pilna. Starpība būs.

Ieradumi-kas-tev-4

4. Liekie brīvie radikāļi bojā organisma šūnas un palīdz tām novecot. Tas var novest pie tādām slimībām kā vēzis un Alcheimera slimība. Bet antioksidantiem piemīt spēja tik vaļā no brīvajiem radikāliem. Labi antioksidantu avoti ir pupiņas, mellenes un citas ogas un augļi, var ieņemt arī pārtikas piedevas (bet tam es neticu, jo visi mākslīgie organiskie vitamīni un antioksidanti ir spoguļizomēri dabiskajiem savienojumiem un organisms tos neatpazīst un sagremo kā parastu olbaltumvielu.).

Ieradumi-kas-tev-5

5. Smiešanās atbrīvo laimes hormonus endorfīnus un samazina adrenalīna un kortizola līmeni, kas dod ķermenim stresu. Tā var arī palīdzēt imūnsistēmai radīt vairāk antivielas pret slimībām dabiskā veidā. Tāpēc uzliec smieklīgu filmu un parēc. Tas varētu pagarināt tavu dzīvi bonusā tam, ka tev ir jautri.

Ieradumi-kas-tev-6

6. Cilvēki, kuriem ir optimistiska attieksme pret visu, ir daudz mazāk stresaini un labāk sagatvoti cīņai ar saspringumu. Tiem ir arī zemāks asinsspiediens nekā pesimistiem. Kāds pētījums ir pierādījis, ka optimistiem ir par 50% zemāks risks mirt agri nekā pesimistiem. Ja tas nav iemesls, lai uz visu paskatītos no gaišās puses, tad es nezinu, kas vēl…

Ieradumi-kas-tev-7

7. Liekais svars tevi ieliek riska grupā daudzām dzīvībai bīstamām slimībām, piemēram sirds slimībām un otrā tipa diabētam.  Lai zaudētu svaru, kombinē veselīgu uzturu ar izkustēšanos un turpināt to, lai saglabātu veselīgu ķermeņa svaru.

Ieradumi-kas-tev-8

8. Ja tev ir mājdzīvnieks, tas samazina stresa līmeni, kas līdz ar to samazina arī kortizola līmeni, kuru ražo tavs ķermenis. Mājdzīvniekas esamība piespiež arī celties un kustēties, kas palīdz ķermenim palikt labā formā arī paliekot vecākam.

Ieradumi-kas-tev-9

9. Vienmēr mācies kaut ko visu mūžu un neļauj smadzenēm atslābt, tās attīstīsies nevis sabruks ar vecumu. Lai saglbātu aktīvu, veselīgu domāšanu, pamēģini iemācīties kādu jaunu prasmi, izlasīt grāmatu, noskatīties dokumentālo filmu, atrast jaunu hobiju vai pat iemācīties jaunu valodu! Vienalga, ko tu darīsi, tas palīdzēs tev saglabāt asu prātu pat sirmā vecumā.

Ieradumi-kas-tev-10

10. Kustēšanās palīdz pagarināt dzīvi ļoti daudzos veidos, visus pat nevaru uzskaitīt. Bet, piemēram, fiziskie vingrinājumi stiprina kaulus, palīdz saglabāt veselīgu svaru, uzlabo kardiovaskulārās sistēmas veselību, atbrīvo endorfīnus, kas ir dabiskie labsajūtas hormoni, samazina stresa līmeni un noder kā profilakse pret daudzām slimībām.
loading...