Kā Izgatavo Makaronus?


Ka-top-makaroni-2

Sākums Piltuvē

Šis dozētājs izskatās tik milzīgs, ka pirmajā mirklī šķiet-jāatrod ļoti garas kāpnes, lai tiktu līdz piltuvei, un ļoti stiprs milzis, kas spētu tajā bērt maisiem miltu.

Ka-top-makaroni-1

Mīklu pārvērš formīgā pastā

No dozētāja mīkla tiek aizgādāta uz griezēju, kur prese to spiež caur formām, tad lieli, rotējoši naži, kas  makaronus nogriež vajadzīgajā garumā. Tas notiek grūti apjaušmā ātrumā-nazis sasniedz simt apgriezienu minūtē. Makaronu izskatu nosaka lielos diskos ievietojamas matricas. Iekārtu nosaukumi ir Itāliski – tie  ir šādi: “penne”,”fusilli”,”cornetti”,”puntine”un”alfabeto”.

Ka-top-makaroni-3  Makaronu fabrika ir ļoti liela, bet tajā neatrast miltos noputējušas sievas un vīrus, kas rullē, griež un žāvē makaronus. Ražošanas sistēma ir datorizēta, un pietiek ar vienu cilvēku, kas ar datoru kontrolē ražotnē notiekošo.  Ka-top-makaroni-4

Slīd pa transportieri

Lai žāvējot makaroni nesaliptu, tas izper slīdošas lentes, lai tie aizceļotu līdz vibrējošiem sietiem, kas atsijā kopā salipušos, saplaisājušos vai salūzušos.

Ka-top-makaroni-5

Makaroni pēc “pirtiņas” dziest

Tā kā makaroniem gājis visai karsti, tie jāatdzesē. Arī tas notiek milzu skapjos, kur ventilatori pūš virsū gaisu. Dzesētājā pazūd 0,1-0,2% ūdens, tādēļ gatavā makaronā ir apmēram 12-12,3% ūdens.

Ka-top-makaroni-6

Rinķo karuselī

Pirms makaroni nokļūst paciņās, kur tiem jāgarlaikojas līdz nokļūšanai virtuvē, tos kārtīgi izvizina rotējošos svaros, kas makaronus sasver 500g porcijās. Taču ja nepieciešams var sasvērt jebkurā daudzumā no 100 g līdz kilogramam.

loading...