Kāds vīrietis 11 gadus sēdējis cietumā, par nepatiesu apsūdzību

Marks Diksijs atzinies, ka Spānijas pilsētā Costa del Sol 2003. gada augustā izvarojis kādu Spānijas sievieti. Toreiz viņu nenotvēra, un par šo noziegumu arestēja un notiesāja Nīderlandes pilsoni Romano van der Dusenu. Romano daudzus gadus apgalvoja, ka ir nevainīgs, un ka Spānijas policija nav veikusi pienācīgu izmeklēšanu. Neskatoties uz to, ka nekādu fizisku pierādījumu Romano vainai nebija, viņš tika notiesāts uz 15.5 gadiem cietumā, un jau 11 gadus atsēž termiņu. Pamatotas aizdomas par Romano nevainībai uzpeldēja jau gadu atpakaļ un par to ziņoja daudzi mediji – pirmkārt jau par pretrunīgo notiesāšanu un pierādījumu trūkumiem. Piemēram, uz SPānijas upura tika atrastas uzbrucēja DNS pēdas, tomēr, neskatoties uz to, ka Romano DNS ar to nesakrita, viņš tika notiesāts. Visi pierādījumi liecināja, ka Nīderlandes pilsonis ir nevainīgs, bet viņš arvien vēl turpināja atsēdēt termiņu, gaidot apelāciju.

Pagājušajā nedēļā DNS analīžu palīdzību tika pierādīts, ka Romano nav vainīgs. Vienlaikus Romano advokāte devās pie bēdīgi slavenā slepkavas/izvarotāja Marka Diksija, kurš pēc 2.5 stundu ilgas sarunas “salūza” un raudādams atzinās, ka ir pastrādājis arī noziegumu, par kuru notiesāts Romano.

Papildus traģiskumu visā piedod fakts, ka Marks Diksijs toreiz netika atrasts, un varēja doties atpakaļ uz Lielbritāniju. Tur savukārt viņš divus gadus vēlāk pastrādāja vienu no drausmīgākajiem un nežēlīgākajiem noziegumiem, par kuru sašutusi bija visa Eiropa – viņš Londonā septiņas reizes sadūra tobrīd 18 gadus veco Salliju Annu Bomenu, un, meitenei mirstot, viņu izvaroja. Sallijas māte izteikusi lielu atbalstu Romano, norādot, ka, ja policija daudzus gadus atpakaļ būtu pareizi darījusi savu darbu, viņas meita būtu dzīva. “11 gadus šis vīrietis sēž cietumā nevainīgs. Ja būtu noķerts īstais noziedznieks, tad mana meita būtu dzīva,” emocionāli stāsta Sallijas māte Linda Bovmena.

Pats Marks Diksijs izsaka nožēlu, ka viņa dēļ 11 gadus cietumā pavadījis nevainīgs cilvēks.

loading...