Kariņš paziņo, ka ierobežojumi tiks saglabāti arī pēc Ārkārtējās Situācijas beigām 9. Jūnijā

Krišjānis Kariņš norādījis, ka pandēmijas dēļ noteikto ierobežojumu mīkstināšana pēc ārkārtējās situācijas 9. Jūnijā būs atkarīga tikai un vienīgi pēc tautas un sabiedrības kopējās attieksmes. Tieši tā viņš izteicās Valdības ārkārtas sēdē žurnālistiem.

Ministru kabinets viensbalsīgi norādīja un atbalstīja Tieslietu ministrijas sagatavoto Koronavīrusa infekcijas izplatības pārvaldības likumprojektu. Tajā ir paredzēts, ka pēc ārkārtējās situācijas beigām tiek saglabāti konkrēti ierobežojumi, lai situācija joprojām tiktu stabila. Tāpat tiek minēts, kā vislabāk reaģēt pēc ārkārtas situācijas beigām, kas notiks 9. Jūnijā.

Kariņš pats skaidri paziņoja, ka pēc 9. Jūnija Latvijas valstī joprojām tiks saglabāti vairāki ierobežojumi. Tas tiks darīts ņemots vērā Latvjias epidemiologu ieteikumus par esošo situāciju un vīrusa izplatību. Par konkrētu ierobežojumu atcelšanu tiks lemts vēlak, kad situācija tik tiešām būs krasi uzlabojusies.

“Ja izturēsimies atbildīgi, tad pēc 9.jūnija soli pa solim varēsim atvērt ekonomiku, vairāk atgriezties jaunajā ikdienas dzīvē un rutīnā,” izteicās Kariņš

Viņš arī pauda viedokli, ka patreizējā situācija Latvijā esot ļoti laba un stabila, taču nākotnē šī situācija būs jāturpina kontrolē, lai vēlāk nekas nepasliktinātos. Tieši šī iemesla dēļ pēc Ārkārtējās Situācijas beigām noteikti tiks saglabāta divu metru distancēšanās un, visticamāk, arī cilvēku kopskaita pulcēšanās konkrētās vietās, taču par to tiks lemts tuvākajās dienās.  Esam atbildīgi un ievērojam konkrētos ierobežojumus, jo tas var glābt kāda dzīvību.

loading...