Katru dienu izmanto bankomātus? Jau stājušās spēkā izmaiņās, kas ietekmēs ikvienu!

Lai arī ir pagājis laiks kopš konkrēto izmaiņu ieviešanas, atklājies, ka daudzi cilvēki par to nezina, līdz paši nesaskaras ar naudas zaudēšanu vai nu savas nezināšanas dēļ, vai dēļ agrākām darbībām, kuru laikā tas vēl strādāja, bet tagad viss ir mainījies un būtu ļoti svarīgi, ja katrs cilvēks par to zinātu, tādā veidā sevi ne tikai pasargājot, bet arī zinot kādas darbības Tev izmaksās papildus naudu un kādas nē.

Vai bieži savā ikdienā izmanojiet bankomātus? Ja lieto bankomātus, tad šī ziņa nebūs iepriecienoša, jo konkrētās izmaiņas jau ir stājušās spēkā un pašlaik tas ietekmē ikvienu, kas izmanto bankomātu sistēmas un savas debat vai kredītkartes, taču par ko īsti iet runa?

Ja aizmāšībās vai “skriešanas” pēc savu bankas karti ievietosi ne tur,  varēsi atvadīties no lielas naudas summiņas, kas atrodas Tev kontā. Parādīsim piemēru, lai saprastu kā tas notiek. Ja ikdienā lieto swedbank karti un netīšām vai steigas dēļ ievietosi DNB bankomātā, par naudas izņemšanu Tev noņems komisiju 2,85 Eiro vērtībā, kā arī divus procentus no visas izņemtās naudas suumas, diezgan iespaidīgi vai ne?

Agrāk bijām pieraduši, ka naudu nelielos apmēros varam izņemt no jebkura bankomāta, taču tagad tā vairs nav un viss ir mainījies un laiks piebilst pašu labāko piemēru, lai viss būtu skaidrs ureiz. Ja no bankomāta vēlēsies izņemt tikai 5 Eiro, kas būs paredzēti pusdienām, jo vietējā kafejnīcā pēkšņi nestrādā karšu sistēmu. Tev noņems 2,85, teju trešā daļa no visas Jūsu summas.

Tomēr parunāsim par reālas dzīves gadījumiem, kur cilvēks bija nolēmis ātri izņemt 1000 Eiro, bet ne savā bankomātā. Viņam tika noņemta 2,85 EIRO KOMISIJA un vēl 2%, kas ir 20 Eiro. Beigās vien sanāca, ka no 1000 vajadzīgajiem eiro cilvēkam ir nepilni 980 un bankai “uzdāvināja” 22,85 Eiro.

Esiet pavisam vērīgi un skatāties, ko darat. Varbūt tagad lasot ir pat grūti aizdomāties, ka aizmāšības pēc var ielikt karti citā bankomātā, bet ticiet, tas ir iespējams. Daudziem pat nav pieejami vajadzīgie bankomātā, tāpēc bieži vien izvēlas izņemt naudu tajā, kas ir pieejams un beigās smagi “iegrābjas” paliekot bez savas naudus.

Esiet uzmanīgi un pavisam rūpīgi sekojiet līdzi savām darbībām ar kartēm, kā arī banku termināļiem. Un ja tiešām nav iespēja izņemt naudu savā bankomāta, tad attiecīgajā bankas mājas lapā atrodiet informāciju cik ļoti dārgi Jums tas izmaksās, lai nebūtu tā, ka neesat lietas kursā.

loading...